2024-01-26

Karnawał to czas przepełniony muzyką i zabawą również dla przedszkolaków. Bal Karnawałowy to niezwykłe wydarzenie wyczekiwane przez wiele tygodni. Tego dnia już od samego rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postaci. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek lub zwierzątka. W salach spotkać można było motylki, księżniczki, wróżki, rycerzy, policjantów, strażaków... nie sposób nawet zliczyć i wymienić wszystkich.

2024-01-23

23 stycznia dzieci z naszego Przedszkola gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z okazji ich święta. Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre.

Babciu, Dziadku wszystkoego najlepszego !!!

2023-12-20

W środę 20 grudnia odbyła się w naszym przedszkolu wigilijka dla dzieci. Uroczysty, świateczny obiad, wspólne śpiewanie kolęd oraz prezenty pod choinką. Spotkanie wprowadziło przedszkolaków w świąteczny nastrój.

2023-12-20

20 grudnia przy pięknie udekorowanych stołach dzieci spożywały tradycyjny barszczyk oraz rybkę. W tym dniu w przedszkolu dało się słyszeć tradycyjne kolędy i pastorałki. To był bardzo wyjątkowy dzień i cieszymy się, że mogliśmy go wspólnie przeżyć.

PIECZENIE CIASTECZEK
2023-12-15

Pieczenie ciasteczek jest jedną tradycji przed Świętami Bożego Narodzenia. Dzieci z wielką radością przystąpiły do wykonania ciasteczek oraz ich ozdabiania.

2023-12-06

Mikołajki w przedszkolu to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. 6 grudnia to długo wyczekiwany dzień przez wszystkie przedszkolaki. Każde dziecko cały rok ciężko pracowało na to aby właśnie w tym dniu spotkać Świętego Mikołaja i móc odebrać od Niego podarunek.

2023-11-27

Dnia 27.11.2023 'starszaki' wybrały się do Sądu Rejonowego w Rybniku. Na sali rozpraw dzieci wcieliły się w rolę sędziego, adwokata, prokuratura, świadków, oskarżonego odrywając krótką scenkę.  Nasze dzieci dzięki tej wizycie już wiedzą, co to jest prawo, kiedy je łamiemy, co robi się w sądzie i kto tam pracuje. Bardzo ślicznie dziękujemy Paniom za poświęcony czas, przekazanie wiedzy naszym przedszkolakom.

2023-11-24

24 listopada nasze przedszkolaki obchodziły Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim "milutkim przyjacielem". Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, różowe, białe - wszystkie były śliczne i wyjątkowe. W tym wesołym dniu na przedszkolaki czekało wiele atrakcji: wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały również historię ich święta i wykonały tematyczne prace plastyczne. Przez cały dzień w naszej sali rozbrzmiewały misiowe przeboje. Dzieci były szczęśliwie, że mogły pokazać je swoim koleżankom i kolegom z grupy.

2023-09-29

#ESSD2023 #ESSDPoland #BeActive #edukacjawruchu #AKiL