Samorząd Uczniowski tworzą wszyscy uczniowie

Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 9 w Rybniku.

Jego przedstawicielami  w roku szkolnym 2023/2024 są:

Przewodnicząca – Katarzyna Jurasz

Jestem Kasia. Interesuję się muzyką. Gram na takich instrumentach jak: pianino, ukulele, gitara akustyczna, gitara elektryczna. Mam dwa koty. Lubię grać w koszykówkę. Wolny czas spędzam również grając na komputerze.

Zastępca przewodniczącej - Eryk Balcarek

Cześć! Jestem Eryk, chodzę do klasy siódmej. Moje hobby to jazda na rowerze i czytanie książek. Bardzo lubię również podróżować.

Sekretarz – Kacper Kucharzewski

Jestem Kacper. Chodzę do klasy szóstej. Lubię grać w różne gry. Moją pasją jest jazda na rowerze oraz skoki na rowerze.

Wszystkich uczniów zapraszamy do współpracy z samorządem!

Do głównych celów działalności Samorządu Uczniowskiego należą:

a) promowanie i rozwijanie wśród uczniów samorządności na rzecz podejmowania wspólnych decyzji w sprawach szkoły,

b) przedstawianie dyrekcji, radzie pedagogicznej oraz radzie rodziców wniosków, opinii i potrzeb uczniów we wszystkich sprawach szkoły,

c) zwiększanie aktywności uczniowskiej, rozwijanie zainteresowań uczniów
i realizowanie własnych pomysłów dla wspólnego dobra,

d) promowanie wiedzy na temat praw uczniów i czuwanie nad ich przestrzeganiem,

e)organizowanie i zachęcanie uczniów do działalności kulturalnej, oświatowej, sportowej, rozrywkowej, naukowej w szkole,

f) reprezentowanie działalności SU przed dyrekcją, radą pedagogiczną, radą rodziców i innymi organami,

g) organizowanie oraz wspieranie działalności wolontaryjnej prowadzonej przez uczniów.