Szkolny Dzień Matematyki 2019

2019-03-19

18 marca po raz drugi obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych miał na celu pokazać inną stronę tej nauki. Rozwiązywanie zadań miało być świetną zabawą i sprawić uczniom przyjemność.

Uczniowie klas 5 - 8 zmierzyli się z matematycznym sudoku, szukali skojarzeń związanych z matematyką, odgadywali matematyczne kalambury oraz odpowiadali na matematyczne pytania związane z dziką przyrodą, ponieważ  hasłem przewodnim tegorocznego Dnia Matmatyki było hasło "Matematyka dzika". Na podium tych matematycznych zmagań stanęli na:   I miejscu - klasa 7 , II miejsce - klasa 6b, III miejsce - klasa 5b, 8a i 8b.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę.

21 marca kilkanaście naszych uczniów zmierzy się jeszcze z zadaniami w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny.

Gratulujemy również naszym " matematycznym asom" z klasy 8a, którym udało się zdobyć tytuł laureata i finalisty w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Matematyki.

Ewa Jakubczak, Magdalena Mieszczak