Międzynarodowy Dzień Książki

2019-04-02

2 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Uczniowie wypożyczyli "Baśnie" Hansa Christiana Andersena, by zaznaczyć obecność tego autora w świecie dzieci.(Święto zostało ustanowione w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY). Od tamtej pory, co roku, gospodarzem święta jest inne państwo.Polska była organizatorem w 1979 roku.W Polsce od 2001 roku odbywa się akcja społeczna „Cała Polska czyta dzieciom”. Ma ona za zadanie uświadomienie społeczeństwa, jak ważne dla dzieci jest poznawanie świata książek. Zachęca rodziców do czytania książek swoim dzieciom.)My zachęcaliśmy naszych uczniów do odwrócenia roli i przeczytania ulubionej bajki rodzicom na dobranoc:)Dziękujemy wszystkim rodzicom,opiekunom, za przyłączenie się do wieczornej akcji i wspólne spędzenie bajkowych chwil ze swoimi Pociechami:)Dzieci podziękowały także pani bibliotekarce za szkolną bibliotekę oraz okazywaną cierpliwość podczas wypożyczania książek.