2019-05-24

Na początku maja klasa 5b spędziła urokliwy czas w Pieninach.

Przygoda rozpoczęła się od zwiedzania ruin zamku w Czorsztynie oraz zamku w Niedzicy, a następnie uczniowie skorzystali z rejsu statkiem wycieczkowym po Zalewie Czorsztyńskim trasą łączącą dwa zamki. Kolejne punkty wycieczki: Wąwóz Homole do polany pod Wysoką, przejazd do Szczawnicy oraz spacer po uzdrowisku, następnie wzdłuż Dunajca do przejścia granicznego, sprawiły wiele radości. (Uzdrowiskowa woda spowodowała u wielu osób zaskoczenie i dała wątpliwą przyjemność degustacji- posmak żelaza i duże stężenie soli stanowiły wyzwanie  i niemałą atrakcję prozdrowotną).

Wejście na Trzy Korony uniemożliwił bagnisty teren, ale uczniowie nie poddali się i dotarli do groty Św. Kingi. Później nie marnując pięknej, słonecznej pogody, pospacerowali po Krościenku nad Dunajcem i zwiedzili kościółek pw. Wszystkich Świętych z XV wieku.

Oczywiście oprócz atrakcji turystycznych nie zabrakło pysznego jedzenia w Grywałdzie i dobrej zabawy wieczorem z klasowymi didżejami:)

Na koniec klasa 5b pożegnała sympatycznych gospodarzy ośrodka przyśpiewką góralską:)