Wycieczka klas 8 do Warszawy

2019-06-03

W dniach od 2 - 4 czerwca uczniowie klas ósmych wraz z opiekunami pojechali na trzydniową wycieczkę edukacyjną do Warszawy. Zwiedzali najciekawsze miejsca, przykuwające uwagę turystów z całego świata.

Pierwszym obiektem zwracającym szczególną uwagę zaraz po przyjeździe był Pałac Kultury i Nauki, następnym sławny Stadion Narodowy i Łazienki Królewskie. Ostatnim punktem tego dnia była wizyta w Sejmie. Po wieczornej kolacji uczniowie pospacerowali jeszcze po Nowym Mieście oraz obejrzeli wieczorną zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Drugi dzień wycieczki to zwiedzanie cmentarza na Powązkach, Starego Miasta oraz Zamku Królewskiego, a popołudniu wizyta w Centrum Nauki "Kopernik" oraz w Ogrodach Biblioteki UW, a wieczorem zakupy w centrum handlowym " Złote Tarasy". Ostatni dzień  - najsmutniejszy, to wizyta w Muzeum Historii Żydów Polskich - Polin oraz w nieistniejącym więzieniu przy ulicy Dzielnej w Warszawie - Pawiak.

Uczniowie poznali wiele ciekawych miejsc i zabytków, o których wcześniej słyszeli tylko w mediach. Była to ostatnia wycieczka klas ósmych - wyjątkowa, ze świetną atmosferą i napewno na długo pozostanie w pamięci uczniów.