Narodowe Czytanie Nowel w naszej szkole

2019-09-09

Podczas tegorocznego Narodowego Czytania wybrano  8 nowel wybitnych polskich twórców literatury. W całej Polsce w dniach 7-9 września odbywały się kolejne odsłony tego ważnego wydarzenia czytelniczego. Nasza szkoła przyłączyła się do obchodów i 9 września odbyło się u nas uroczyste Narodowe Czytanie noweli "Katarynka" Bolesława Prusa. Do udziału zaprosiliśmy wszystkich chętnych oraz specjalnych gości. Wśród czytających nowelę byli: dyrektor CUW w Rybniku - pan Arkadiusz Marcol, dzielnicowy - aspirant Tomasz Chmielewski, żużlowiec i absolwent naszej szkoły - Kacper Woryna, przewodnicząca zarządu dzielnicy Zamysłów - pani Monika Karczmarz, nauczyciele naszej szkoły - Bogusława Dańko, Eugeniusz Gwóźdź ; rodzice, dziadkowie oraz uczniowie naszej szkoły. Wszystkim serdecznie dziękujemy za obecność, zaangażowanie i wspaniałą atmosferę towarzyszącą temu wydarzeniu. Zapraszamy na kolejne Narodowe Czytanie w 2020 roku.