Wycieczka do Straży Pożarnej

2019-11-11

29 października klasy I i IIa pojechały na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku. Po przywitaniu ze strażakami uczniowie przeszli do garażu, gdzie zobaczyli wozy strażackie. Dowiedzieli się jak nazywa się sprzęt znajdujący się w samochodach i mogli usiąść za kierownicą auta. Potem zobaczyli ćwiczenia strażaków podczas podnoszenia ciężkich przedmiotów. Mieli okazję przymierzyć kask strażacki i podziwiać ich szybkość, gdy rozpoczyna się akcja i zjeżdżają po rurze do garażu. Uczniowie dowiedzieli się, że praca strażaka jest trudna i niebezpieczna, ale mimo tego wiele dzieci chce zostać w przyszłości strażakami. Wycieczka przybliżyła uczniom młodszych klas pracę naszych dzielnych strażaków.