ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH.

2020-04-23

23 kwietnia przypada największe święto czytelników obchodzone na całym świecie, organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

Dzień ten po raz pierwszy obchodzono w 1995 roku.
Z tej okazji organizowane są liczne wydarzenia literackie, kiermasze książek i spotkania autorskie. W tym roku wydarzenie to będzie organizowane w przestrzeni internetowej.

Drodzy rodzice, kochane dzieci - pamiętajmy, jak ważna w życiu każdego człowieka jest rola książki. Książka uczy, bawi, wychowuje. O książki trzeba dbać, a dzieci wiedzą jak.

"Książka czeka" - Łochocka Hanna

Książka nas uczy, książka cieszy,

czasem zadziwi nas

niemałoalbo

po prostu tak rozśmieszy,

jakby się dobry

żart słyszało.

Książka też mądrze nam doradza

różne wskazówki,

wzory daje.

Książka w szeroki świat wprowadza,

dalekie z nami

zwiedza kraje.

Lubimy książkę - przyjaciółkę.

Wiesz co ci powiem?

Nie odwlekaj.

Masz trochę czasu? Spójrz na półkę,

sięgnij po książkę!

Książka czeka!

Biblioteka przedszkolaka – zróbcie „wycieczkę” do swoich biblioteczek, ile tam jest książek, które czekają, tęsknią, uczą, bawią? Zróbcie w swoich biblioteczkach „małe porządki”, poukładajcie je, pooglądajcie, poczytajcie, a może jest jakaś książka, którą szczególnie lubicie? Pochwalcie się swoją ulubioną książką.

Zakładka – każda książka lubi mieć towarzysza. Czasami zapominamy, na jakiej stronie skończyliśmy czytać. Wtedy konieczna jest zakładka. Zróbcie swoje zakładki do książek, liczymy na waszą pomysłowość. W tym celu możecie wykorzystać dostępne w domu materiały plastyczne.

Książki czekają na Was w przedszkolu!!!