Dnia 01.04.2026 zakończyła się w naszym przedszkolu akcja „Góra Grosza” - to wyjątkowa okazja, by uczyć dzieci empatii oraz dzielenia się z rówieśnikami w potrzebie. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem wrzucały drobne monety do specjalnie przygotowanego pojemnika, obserwując, jak małe gesty łączą się w coś wielkiego. Zebrane fundusze są przekazywane na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, wspierając ich rozwój i codzienne potrzeby. To prosta, a zarazem piękna lekcja pokazująca, że każdy, nawet najmniejszy grosz, ma realną moc pomagania.
Dnia 21.04.2026 dzieci z grupy III 'starszaki' - uczestniczyły w zajęciach dotyczących rozpoznawania i wyrażania złości w bezpieczny sposób. Poprzez rozmowy, zabawy i ćwiczenia uczyły się radzenia sobie z trudnymi emocjami oraz rozwijały umiejętności społeczne.