Archiwum: kwiecień 2024

Konkurs biblioteczny "Bibliotekarz w naszych oczach"
2024-04-03

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie platycznym. Szczegóły i opis na zdjęciu.

2024-04-20

W tym roku odbyła się dwunasta edycja  akcji społeczno – edukacyjnej Żonkile, w której brała udział również nasza szkoła. Akcja ta  upamiętnia rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim – 19 kwietnia 1943 roku. Uczniowie wykonywali żonkile – symbol solidarności i pamięci tragedii warszawskich Żydów.  Kwiaty związane są z postacią Marka Edelmana – ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej. W każdą rocznicę powstania otrzymywał żonkile od anonimowej osoby i sam składał żółty bukiet pod Pomnikiem Bohaterów Getta. Podczas lekcji historii uczniowie klas starszych oglądali filmy edukacyjne przygotowane specjalnie na tę okazję przez Muzeum Historii Żydów Polskich Polin – „Zdążyć przed Panem Bogiem”, „Było – nie ma – jest” oraz „Pamięć drobinek”. Samorząd szkolny przygotował okolicznościową gazetkę oraz apel.