2023-03-02

Pod koniec lutego odbył się w bibliotece konkurs czytelniczy ze znajomości książki pt. „Ucieczka w dzicz” – jest to pierwsza część bardzo popularnej serii zatytułowanej „Wojownicy”.

2023-03-15

W lutym odbył się szkolny konkurs plastyczno-językowy. Uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych -1-3 oraz 4-8 -mieli za zadanie przepisać tekst z dowolnej literatury angielskiej. Klasy młodsze w języku polskim, klasy starsze zaś w języku angielskim. Uczniowie wykonali przepiękne prace, każda wyjątkowa i kolorowa, starannie wykonana. Komisja konkursowa, po ciężkich obradach wybrała zwycięzców.

2023-03-15

W dniu 22 lutego klasy pierwsze pojechały na wycieczkę do Palmiarni w Gliwicach. Dzieci podziwiały rośliny tropikalne, palmy, daktylowce oraz wiele gatunków kaktusów. Poza egzotycznymi roślinami w palmiarni znajdowały się terraria z gadami, akwaria z żółwiami i egzotyczne kanarki i papugi. Na koniec czekała miła niespodzianka. Przed wejściem do Palmiarni, policjanci gliwickiej drogówki rozdawali dzieciom odblaski.

2023-03-16

Uczniowie klas 6, 7 i 8 wzięli udział w I rundzie miejskich rozgrywek piłki nożnej chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2022/2023. Rozegraliśmy mecz z organizatorem I rundy w naszej grupie, czyli z  SP19 Kłokocin. Chłopcy zagrali bardzo dobry mecz, stworzyli dużo sytuacji bramkowych i ostatecznie pokonali rywala 5:2. Mecz ten był okazją do sprawdzenia młodszych uczniów z klasy 6 i 7. Wygrywając grupę „V”, przechodzimy do następnej rundy i trafiamy do grupy D. W niej przeciwnikami będą: SP 35, SP1 oraz organizator II rundy w naszej grupie – SP21. Chłopcy z niecierpliwością czekają na kolejną rundę i rywalizacje z rówieśnikami z innych szkół.

2023-03-19

17 marca w ramach poznawania kultury krajów anglojęzycznych obchodziliśmy znane na całym świecie irlandzkie święto Saint Patrick’s Day. Tego dnia królowały zielone stroje, koniczyny i wesoła irlandzka muzyka. Największą popularnością cieszyło się tego dnia poszukiwanie ukrytych w szkole zielonych koniczynek i zdjęcia klas przy dekoracji na I piętrze. Było wesoło i wiosennie.

2023-03-27

W piątek 17 marca klasy drugie pojechały do Muzeum Ognia w Żorach. Uczniowie uczestniczyli w żywej lekcji pt.  „Tajemnice ognia” oraz zwiedzili muzeum rozwiązując zagadki przedstawiające istotę zjawiska ognia jako niezbędnego elementu w ewolucji człowieka. Wzięli też udział w warsztatach plastycznych, na których stworzyli własny magnes w kształcie płomyka. Wycieczka udała się na piątkę, a dzieci wróciły zadowolone i bogatsze o nowe doświadczenia.

2023-03-30

Klasa trzecia 8 marca ponownie odwiedziła Kraków. Byliśmy w Muzeum Żywego Obwarzanka. Własnoręcznie wykonaliśmy obwarzanki, poznaliśmy tajny przepis i dowiedzieliśmy się, jak rozpoznać prawdziwego obwarzanka. Prosto z Muzeum udaliśmy się do Radia RMF FM. Poznaliśmy "głosy", które dotąd słyszeliśmy w Radiu i uczestniczyliśmy w nagraniu na żywo.Ostatnim punktem wycieczki było lotnisko w Balicach. Poznaliśmy tajniki pracy na lotnisku. Podziwialiśmy loty wielu samolotów. Było super!

2023-03-31

Tematem marca podczas realizacji zadań Szkoły Myślenia Pozytywnego były pasje i zaiteresowania oraz ich pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne uczniów i uczennic. Jak się okazało, nasi uczniowie mają mnóstwo pasji, które pozytywnie wpływają na ich zdrowie, samopoczucie, dobrostan psychiczny. Przygotowane plakaty i prezentacji pozwoliły podzielić się swoimi pasjami, porozmawiać o nich z kolegami i koleżankami i być może namówić kogoś do wypróbowania czegoś nowego. Wspaniała zabawa gwarantowana!