2023-05-04

21.04 uczniowie klasy 8b wzięli udział w finale konkursu „Przygody z techniką", który  odbył się podczas dni otwartych Zespołu Szkół Mechaniczno - Elektrycznych w Rybniku.

2023-05-15

W minionym tygodniu obchodziliśmy w bibliotece Tydzień Bibliotek. Na przerwach uczniowie, którzy wypożyczali książki otrzymywali przypinkę „Pożeram książki” lub „książkowe” opaski na głowę. Były dostępne kolorowanki i zakładki do książek do pokolorowania. Dla poszczególnych klas były także przygotowane karty pracy, które po wypełnieniu wrzucano do skrzynki odpowiedzi. Spośród wszystkich prawidłowych odpowiedzi zostali wylosowani uczniowie do nagrody.
Z okazji Tygodnia Bibliotek ogłoszone zostały dwa konkursy: czytelniczy z serii książek pt. „Dziennik cwaniaczka” oraz dla młodszych klas konkurs plastyczny pt. „Moja wymarzona biblioteka”. Ich rozstrzygnięcie odbędzie w późniejszym terminie.

2023-05-15

9 maja 2023 roku  w Szkole Podstawowej nr 22 w Rybniku odbył się Finał Rejonowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.  Turniej składał się z 4 części: testu z wiedzy teoretycznej, pokonaniu rowerowego toru przeszkód, udzielaniu pierwszej pomocy oraz przejechaniu miasteczka ruchu drogowego.
W zmaganiach wzięła udział drużyna z naszej szkoły w składzie: Szymon Szczotok , Tomek Litwiniuk i Olivier Rój z kl. 8b. Naszej drużynie udało się wywalczyć III miejsce. Podziękowania i gratulacje dla chłopaków!

2023-05-16

11 maja odbył się w naszej szkole szkolny konkurs recytatorski klas I- III. Klasy pierwsze zmagały się z wierszami a klasy II i III z wierszem i fragmentem prozy.

2023-05-22

W dniach 10-12 maja uczniowie klasy 5a i 5b wspólnie z wychowawczyniami i panią dyrektor uczestniczyli w wycieczce klasowej w Pieninach.
W czasie wycieczki uczniowie nocowali w pięknym pensjonacie w miejscowości Grywałd, gdzie gościli ich przesympatyczni gospodarze. Pogoda dopisała. Uczniom udało się zwiedzić Szczawnicę i Krościenko. Wjechali kolejką krzesełkową na Palenicę, przeszli przez Wąwóz Homole. Zwiedzili ruiny Zamku w Czorsztynie i Niedzicy. Wycieczka była bardzo udana.

2023-05-25

18 maja klasy 5 uczestniczyły w Festiwalu Nauki, który odbył się w Kopalni „Ignacy" w Niewiadomiu. Na miejscu na uczniów czekało wiele atrakcji:sztuczna inteligencja, pokazy robotów, pokazy geodezyjne, wystawogra  „Zostań detektywem”. Uniwersytet Rozwoju z Chorzowa zaprezentował uczniom w naukobusie „Zmysły w ciemności”, a na warsztatach z okularów VR – „Żywioły – niebezpieczne siły natury”. Każdy z uczestników mógł także wejść do policyjnego radiowozu.