Archiwum: czerwiec 2023

2023-06-04

30 mają klasa 2a poszła do Rybnika, do manufaktury Bombon na warsztaty cukiernicze. Uczniowie dowiedzieli się jak w kolejnych etapach robi się tak lubiane przez wszystkich lizaki. Mogli też sami uformować swojego, indywidualnego, arbuzowego lizaczka. Oprócz tego zrobili słodkie zakupy przed zbliżającym się Dniem Dziecka. W drodze powrotnej wstąpili na lody chłodząc się trochę w ten upalny, pełen wrażeń dzień.

2023-06-05

29 maja odbył się w bibliotece konkurs czytelniczy dotyczący książek z serii „Dziennik cwaniaczka”. Najlepszymi znawcami przygód Grega okazali się:
Antoni Mazur klasa VII – I miejsce
Filip Karczmarz klasa IV – II miejsce
Aleksander Włodarczyk klasa IIa – III miejsce.

Równocześnie w tym samym dniu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny zorganizowany dla młodszych klas, a zatytułowany „Biblioteka moich marzeń”.
Tu zwycięzcami zostali:
Alicja Wierzchowska klasa IIa – I miejsce
Olivia Widera klasa Ib – II miejsce
Mateusz Falbikowski klasa IIa – III miejsce
Magdalena Luks klasa IIb -  ex aequo III miejsce.

Wszystkim uczestnikom obu konkursów dziękujemy za udział, zaś zwycięzcom – gratulujemy!

2023-06-05

30 maja w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 10 w Rybniku odbył się XII Konkurs Udzielania Pierwszej Pomocy pt.: "Potrafię ratować życie". W konkursie brali udział uczniowie klas drugich i trzecich. Była część teoretyczna i praktyczna.

Z naszej szkoły w kategorii klas drugich I miejsce zajął uczeń klasy 2a Antoni Mieszczak. Otrzymał dyplom i nagrodę. Oprócz tego wszyscy uczestnicy dostali pamiątkową sowę i słodki poczęstunek.

2023-06-13

W środę 7czerwca 2023 r. klasa 2b udała się na warsztaty cukiernicze pt: "Zmajstruj lizaka" do manufaktury BOMBON w Rybniku. To słodkie miejsce bardzo dzieciom się spodobało. Każdy zrobił swojego lizaka oraz posmakował różnokolorowych słodkości. Było zabawnie, pysznie i kolorowo!

2023-06-15

,,Rodzina to kolebka, to początek wszystkich cnót. W niej wyrasta człowiek.”

"Dzień Rodziny” to wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci pełen wzruszeń, radości i uśmiechu. Zaproszeni na uroczystość rodzice klas pierwszych mogli obejrzeć występy swoich pociech, którzy dali prawdziwy popis swoich umiejętności recytatorskich i wokalnych. Po występach dzieci wręczyły przedstawicielom rodziny własnoręcznie narysowane portrety. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci rodziców jak i dzieci.

2023-06-16

6 czerwca klasy 7, 8a i część klasy 8b wraz z wychowawczyniami wybrała się na dwudniową wycieczkę. Równo o 6.15 wszyscy stawili się na miejsce zbiórki i w dobrych humorach wsiedli do autokaru. Po 4h jazdy znaleźli się w cudownym Sandomierzu, po którym oprowadził ich przewodnik. Uczniowie zwiedzili rynek, ratusz, bramę Opatowską, katedrę. Po długim dniu zwiedzania udali się na nocleg do Villi na Krańcu Kazimierza. Po odpoczynku drugi dzień rozpoczęli od rejsu po Wiśle. Później uczniowie wspięli się na basztę, zwiedzili ruiny zamku oraz zjedli lody na rynku w Kazimierzu. W godzinach wieczornych wrócili do domu zmęczeni ale zadowoleni z wyjazdu.

2023-06-20

W poniedziałek 19 czerwca 2023r. klasa 1b i 2b wybrały się na spacer po Rybniku. Na rynku dzieci smakowały lody, a potem mogły poszaleć na placu zabaw. Słoneczna pogoda dopisała zwiedzaniu naszego pięknego miasta. Było zabawnie i wesoło!

2023-06-20

W piątek 16 czerwca 2023r. klasy drugie pojechały na wycieczkę do Toszka. Dzieci zwiedziły średniowieczny zamek oraz podziemia. Poznały legendę o Złotej Kaczce i Białej Damie. Najciekawsze okazały się warsztaty plastyczne pt: „Kawą malowane” oraz opowieści o zwyczajach, obrzędach i tradycjach średniowiecznego człowieka. Były też pyszne pieczone kiełbaski i zabawy na dziedzińcu zamkowym. Wycieczka udała się na szóstkę!