Archiwum: wrzesień 2023

2023-09-15

Dziś w bibliotece miała miejsce niezwykle ważna uroczystość z udziałem najmłodszych uczniów naszej szkoły. Uczniowie 1a i 1b odwiedzili bibliotekę szkolną, poznali zasady korzystania z biblioteki a także jak należy traktować książki, by służyły jak najdłużej również innym dzieciom. Punktem kulminacyjnym pierwszego spotkania z biblioteką było oficjalnie pasowanie na czytelnika.

2023-09-18

15 września klasy Ia i Ib obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Z tej okazji, uczniowie wzięli udział w zabawach i grach dotyczących tego święta. Wspólna zabawa wspomogła integrację dzieci, a tematyka poruszana na zajęciach pozwoliła na odkrywanie talentów i rozwoju pasji.

2023-09-21

W środę 20 września klasy trzecie poszły do kina na film pt. "O psie, który jeździł koleją". Dzieciom bardzo podobał się film, wielu się wzruszyło i uroniło kilka łez. Będzie też o czym rozmawiać przy omawianiu lektury już niebawem na lekcjach, ponieważ film od książki sporo się różni. Dzieci zapowiedziały, że wybiorą się na film raz jeszcze z całą rodziną i mają rację, bo warto.

2023-09-22

W dniu 18 września odbyła się wycieczka zorganizowana w ramach projektu budżetu obywatelskiego. Zgodnie z założeniami projektu głównym zadaniem wyjazdu było zapoznanie najmłodszych mieszkańców Zamysłowa z ważnymi i ciekawymi miejscami na terenie miasta.

2023-09-28

26 września przypada Europejski Dzień Języków Obcych. W naszej szkole obchodziliśmy ten dzień kolorowo, wesoło i ucząc się nowych słów w różnych językach. Każda klasa ubrała się w kolorystyce i stylu pasującym do przydzielonego kraju. Uczniowie wspólnie pracowali nad klasową gazetką tematyczną i uczyli się nowych słów m.in. w języku niemieckim, włoskim, greckim, francuskim czy czeskim. Klasa 8 przygotowała edukacyjną audycję nadaną przez szkolną radiolę. Uczniowie klasy 6a pełniła rolę Wielbicieli Języków Obcych i odwiedzili wszystkie klasy w czasie lekcji, przypominając dlaczego warto uczyć się języków obcych.

2023-09-29

27 września klasa 7 i 8 wzięła udział w wycieczce do Mirowa i Boboli. W programie było zwiedzanie zamku w Bobolicach, spacer po pięknych okolicach Jury Krakowsko - Częstochowskiej, wejście do jaskini oraz ognisko i zabawa na boisku. Piękna pogoda dodała niewątpliwego uroku wyjazdowi.