Kosmiczne powroty i odwrócone lekcje

2021-05-18

17 maja klasy 6 i 7 powróciły do szkoły. Klasa 7b - MYŚLĄC POZYTYWNIE - tym razem przeprowadziła stacjonarnie lekcję odwróconą.

Podczas nauczania zdalnego uczniowie zrealizowali już taką lekcję - zaproponowali anonimową aplikację -'tellonym'- umożliwiającą otwarte pisanie o aktualnych problemach, które na bieżąco były rozwiązywane podczas lekcji wychowawczych oraz wprowadzili klasę w tajniki szachów. Efekt: zawiązała się grupa szachowa w ramach klasy 7b:) Po powrocie uczniowie bardzo emocjonalnie dyskutowali o swoich relacjach - często trudnych - w sieci i poza nią.  Mateusz zaprezentował filmik ,,Pasjanse ciekawą rozgrzewką logicznego myślenia". Dodatkowo na uczniów czekały symboliczne prezenty- długopisy, które miały przypomnieć o ich nieco częstszym zastosowaniu podczas codziennych lekcji. Tego dnia wdzięczności dla dyrekcji i obsługi za trud prowadzenia szkoły podczas nauki zdalnej nie było końca.