2023-04-10

4 Kwietnia 2023 r. w naszej szkole obchodzony był „Dzień Świadomości Autyzmu”.Celem akcji było zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu. Kampania przyczynić się miała również do przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu.Z tej okazji uczniowie klas na lekcjach z wychowawcami zapoznali się z trudnościami, jakie obejmują osoby dotknięte zaburzeniami autystycznymi. W dniu obchodów, uczniowie przyszli ubrani na niebiesko, lub mieli ze sobą widoczny niebieski atrybut. Samorząd uczniowski zorganizował krótki apel, podczas którego przekazał najważniejsze informacje dotyczące tematyki autyzmu. Ogłoszony był również konkurs dla uczniów pt. „Autyzm - wspieram, szanuję, akceptuję”.

„ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU”