Wyjazd na koncert do NOSPRu

2023-10-19

W środę, 18 października grupa 15 uczniów z klasy VII i VIII wraz z opiekunami - panią Iwoną Tymusz i Elą Rafinską oraz starszymi kolegami z Zespołu Szkół Budowlanych w Rybniku, uczestniczyła we wspaniałym koncercie symfonicznym w katowickiej siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Wydarzenie miało miejsce w ramach cyklu koncertów edukacyjnych. Dla naszych młodych melomanów była to pierwsza styczność z muzyką klasyczną na żywo, i to na tak światowym poziomie. Mieliśmy okazję wysłuchać utworów w wykonaniu doskonałych muzyków pod batutą dyrygenta Georgiosa Balatsinosa. Piękne, dostojnie harmonijne dźwięki, w połączeniu z niesamowitym wnętrzem NOSPR-u i doskonałą akustyką wywołały niesamowite wrażenie. Uczniowie ubrani elegancko, zachowywali się wzorowo, jak przystało na prawdziwych melomanów - serce rośnie! Ten dzień na pewno pozostanie w naszej pamięci na długo.

Koncert w NOSPRze