Podsumowanie Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

2023-11-02

W październiku świętowaliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji biblioteka przygotowała szereg atrakcji dla swoich czytelników.

Podsumowanie Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

W bibliotece na odwiedzających czekała wystawa „Książkowe NAJ”, gdzie można było zobaczyć najstarsze, najcięższe, największe i najmniejsze książki z naszych zbiorów. Oczywiście największą furorę zrobiła maleńka książeczka o wymiarach 3cm x 2,5cm!

Sympatycy biblioteki mogli napisać parę ciepłych słów pod adresem biblioteki na specjalnym arkuszu życzeń, który ku naszej uciesze bardzo szybko zapełnił się dobrym słowem.

Uczniom klas młodszych dedykowany był konkurs czytelniczo – plastyczny „Moja ilustracja do ukochanej książeczki”, który cieszył się ogromną popularnością. Z kolei adresatami szlachetnej potyczki o miano „Mistrza pięknego czytania” były klasy IV-VIII. O tym, kto został laureatem w obu konkursach możecie przeczytać we wcześniejszych artykułach na stronie szkoły.

W Konkursie bibliotecznym „Ukryte tytuły” swoich sił w roli detektywów książkowych próbowali zarówno uczniowie klas młodszych, jak i szkolne starszaki. Zadanie okazało się całkiem sporym wyzwaniem. Najlepszymi detektywami okazały się dziewczyny. Oto laureatki:

1 miejsce – uczennice, którzy odgadły wszystkie 10 tytułów:
- Nina Gruszczyńska-Czapla, kl.8
- Alicja Łukoszek, kl.4
- Emilia Sobik, kl.6

2 miejsce – uczennice, które rozszyfrowały 9 tytułów:
- Agata Twardykus, kl.6b
- Lena Szymura, kl.4

3 miejsce – uczennica, która znalazła 8 tytułów:
- Magda Raguła, kl.4

Serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy, że tak licznie włączyliście się do wspólnego świętowania!
polecamy Waszej uwadze kolejne inicjatywy biblioteczne. Już teraz możemy obiecać, że... będzie się działo!