Konkurs "Dyniowy lampion"

2023-11-06

31.10.2023r. w naszej szkole zapanowała Królowa Warzyw. Złota polska jesień dostarcza wielu inspiracji. W tym roku niewątpliwą gwiazdą tegorocznej jesieni została dynia. Wspólnie zorganizowaliśmy Szkolny Dzień Dyni i z tej okazji świetlicę przyozdobiły jesienne dekoracje z dynią w roli głównej.

Konkurs "Dyniowy lampion"

Uczniowie przynieśli tego dnia przepiękne dynie w ciekawej kolorystyce, od soczystej pomarańczy poprzez brązy, zielenie, szarości, aż do czerni oraz każdy uczeń i nauczyciel naszej szkoły posiadał pomarańczowy element w swoim ubiorze. Mogliśmy podziwiać niezwykłe, oryginalne i niepowtarzalne dyniowe dekoracje - stworki, zwierzęta, lampiony, które zachwycały wzorem i pomysłowością. W każdej klasie wystawa jesiennych dyń cieszyła się dużym zainteresowaniem.
Zorganizowany został konkurs na „Dyniowy lampion” , którego zwycięzcy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

Zwycięzcy konkursu:
Miejsce I –  Nikodem Mańka  kl.1a
Miejsce II – Tomasz Medalion  kl.1a
                  Helena Karpeta  kl.1b
Miejsce III – Antoni Mieszczak  kl.3a

Pozostali uczestnicy konkursu zostali wyróżnieni dyplomami uznania za udział w konkursie.