Szkoła Myślenia Pozytywnego - październik

2023-10-31

Kolejny miesiąc nowego roku szkolnego to kolejne zadania w ramach Szkoły Myślenia Pozytywnego, programu który realizujemy z Fundacją Edukacji Pozytywnej z Warszawy. To właśnie w październiku otrzymaliśmy fantastyczną paczkę Na Start nowych wyzwań, za którą bardzo bardzo dziękujemy!

10 października obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Z tej okazji przygotowaliśmy gazetkę z informacjami w jaki sposób możemy zadbać o swoje zdrowie psychiczne. Ten temat łączył się doskonale z październikowymi zadaniami Szkoły Myślenia Pozytywnego, gdyż dotyczyły one pojęcia stresu oraz uwazności.

SMP październik

Uczniowie tworzyli maski stresu zastanawiając się nad tym czym jest stres, kiedy się on u nich pojawia oraz jak można sobie z tym uczuciem poradzić - padło wiele przykładów. Dla każdego sytuacja stresująca oznaczała coś innego. Kolejnym krokiem była nauka radzenia sobie ze stresem oraz trudnymi sytuacjami. Pomocne okazały się techniki relaksacyjne, o których nie tylko rozmawialiśmy, ale również mogliśmy przećwiczyć na sobie, co pozwoliło nam sprawdzić, w jakiś sposób najlepiej nam się zrelaksować. Gdy już uzyskaliśmy tak wiele informacji na swój temat poszliśmy o krok dalej, do uważności. Mieliśmy okazję poznać termin oraz skupić się na momentach kiedy dowiadujemy się czegoś o sobie, zwrócić uwagę na otaczającą nas rzeczywistość i codzienność.