Dzień postaci z bajek

2023-11-10

W czwartek, 9 listopada w naszej szkole celebrowaliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, który oficjalnie przypada 5 listopada. Tego dnia było niezwykle kolorowo i bajecznie i baaardzo radośnie. Tłumy uczniów klas młodszych i całkiem niezła ekipa ‘starszaków’ przywdziały bajkowe stroje, co ubarwiło dzisiejsze lekcje. Grono pedagogiczne z Panią Dyrektor w roli – a jakże – królowej, również włączyło się do zabawy.

Dzień postaci z bajek

Na przerwach wszyscy chętni przebrani uczniowie mierzyli się z „Bajkowym quizem”, który prowadziły dziewczyny z klasy VII.

W bibliotece najmłodsi z klasy 1a wraz z Panią Anetą wysłuchali bajki „Kot w butach” w interpretacji uczennic klasy VII. Natalia, Lena, Wiktoria, Kaja i Julka brawurowo odegrały swoje role, za co zresztą zostały nagrodzone gromkimi brawami. Dzieci z uwagą słuchały, po czym wspaniale odpowiadały na pytania z książki. To był bardzo fajny czas. Na zakończenie bajkowe postaci zostały zaproszone do wspólnego rodzinnego zdjęcia. Pięknie jest być razem!

Dziękujemy dziewczynom z kl. VII za ogromne zaangażowanie i moc pozytywnej energii – jesteście super!