Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole

2023-11-11

10 listopada odbyła się w naszej szkole uroczystość upamiętniająca 105 rocznicę odzyskania niepodległości. Uroczystość uświetnił swoją obecnością pan wiceprezydent Wojciech Świerkosz, panie Hanna Grzelec i Izabela Faksa -Lerch, przewodniczące związków zawodowych Solidarność i ZNP w naszym mieście oraz dr Ewa Kulik - muzealnik i historyk Muzeum Miejskiego w Rybniku. Uroczystość rozpoczęto od odśpiewania hymnu państwowego, a następnie pani dr Ewa Kulik w krótkiej prelekcji omówiła okoliczności odzyskiwania niepodległości, wskazując nazwiska wielkich Polaków tamtych czasów. W dalszej części uroczystości mogliśmy usłyszeć współczesne pieśni patriotyczne, ale również te tradycyjne, takie jak "To my polska brygada" czy "Rotę". Szkolny chórek przy akompaniamencie werbla, fletu i fagotu brzmiał fantastycznie. Również poezja dedykowana temu wydarzeniu była godnie deklamowana przez najmłodszych i tych starszych uczniów. Zamysłowscy uczniowie i ich nauczyciele pokazali patriotycznego ducha, szacunek i miłość do ojczyzny oraz wielki talent artystyczny.

narodowe Święto Niepodległości