„GAZ-SYSTEM dla edukacji”

2023-11-17

Nasza szkoła w ramach programu „GAZ-SYSTEM dla edukacji” otrzymała darowiznę w wysokości 2000 zł. Dzięki otrzymanemu wsparciu zakupiliśmy pomoce dydaktyczne do pracowni fizyczno – chemicznej. Pomoce dydaktyczne posłużą w realizacji zajęć edukacyjnych z fizyki i chemii oraz na dodatkowych zajęciach rozwijających zainteresowania uczniów.

„GAZ-SYSTEM dla edukacji”

Nasza szkolna pracownia fizyczno-chemiczna została wzbogacona o wyjątkowe pomoce dydaktyczne, m.in. kamertony, silnik elektryczny i cewki indukcyjne, kula Pascala, wahadło rezonansowe, zestaw do budowy obwodów elektrycznych, domino chemiczne, dźwignia dwustronna czy zestaw naczyń połączonych. Dzięki otrzymanym pomocom naukowym do przeprowadzania eksperymentów, uczniowie klas VII i VIII mieli już okazję wykorzystać w/w pomoce podczas doświadczeń na lekcjach fizyki i chemii. Najwięcej zainteresowania wzbudzało wahadło rezonansowe wyposażone w 7 kulek na zawieszeniach bifilarnych. Ponadto uczniowie szczególnie zainteresowało badanie linii pola magnetycznego, doświadczenie Pascala oraz chemiczne gry edukacyjne. Obserwacja przebiegu zjawisk i procesów chemicznych pozwoliła dostrzec rolę nauk ścisłych w zastosowaniach praktycznych.