2023-11-20

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to coroczna akcja edukacyjna, której 13. już edycja odbyła się 17 listopada 2023 roku. Głównym celem tej akcji jest propagowanie nauczania-uczenia się matematyki poprzez zabawę. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. W naszej szkole na lekcjach matematyki oraz przerwach nie zabrakło atrakcji, a królowała oczywiście - TABLICZKA MNOŻENIA. Uczniowie wykonali gazetkę promującą to wydarzenie, rekwizyty zachęcające do nauki tabliczki mnożenia, brali udział w zabawach i tabliczkowych treningach. Patrole uczniowskie sprawdzały znajomość tabliczki wśród uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły. Osoby, które bezbłędnie podały wyniki mnożenia uzyskały odznaki i certyfikaty „Eksperta Tabliczki Mnożenia”

Tabliczka Mnożenia