Bądź dobry dla ludzi – I etap „Czytam z klasą”

2024-01-02

Klasy IIa IIIa i IIIb zrealizowały I etap międzynarodowego projektu „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”, w tym roku pod hasłem: "Na tropach dobroczynności". I etap projektu, który uczniowie zrealizowali nosił hasło: „Bądź dobry dla ludzi”. Przeczytaną lekturą tego etapu był „Pan Pozytywka”, przez którą uczniowie zabawili się w detektywów rozwiązujących klasowe zagadki. Realizując pierwszy etap uczniowie starannie i sumienie uzupełniali swoje Lekturniki. Wyjątkowym dniem w całej szkole był dzień życzliwości. Klasa IIa przerobiła używane, stare kredki na nowe. W ten sposób uczniowie dali drugie życie kredkom i przeznaczyli je na kiermasz świąteczny. Na zajęciach plastycznych i technicznych klasy trzecie ze skarpetek wykonały śmieszne pacynki oraz drewniane, kolorowe zakładki, które na pewno przydadzą się w czasie czytania kolejnej lektury etapu drugiego.

Bądź dobry dla ludzi – I etap „Czytam z klasą”