Wycieczka do Fabryki Elfów

2023-12-18

14 grudnia klasy trzecie pojechały na wycieczkę do Wielkiej Fabryki Elfów w Katowicach sprawdzić jak idą przygotowania do świąt. Po spotkaniu z jednym z elfów dowiedzieli się, że gdzieś zgubił się przepis pani Mikołajowej na magiczne, świąteczne ciasteczka. Dzieci zgodnie stwierdziły, że go poszukają. Chodząc od pokoju do pokoju razem z elfem Zozolą i Śpiochem rozwiązywali różne zagadki i wykonywali zadania m.in. budowali wieżę z klocków, ozdabiali bombki, ugniatali i wyrabiali ciasteczka. Po wykonaniu poleceń odnajdywali kolejną kartkę z przepisu. Po drodze napotkali jeszcze kolorowe dmuchańce. Na koniec tej świątecznej przygody spotkali się ze św. Mikołajem, który podziękował za odnalezienie przepisu i nagrodził każdego dyplomem i pysznym pierniczkiem. Po wizycie w kawiarence i sklepiku z pamiątkami, dumni z uratowania świąt uczniowie wrócili do domu.

Wycieczka do Fabryki Elfów