Nasz udział w projekcie BohaterOn

2024-01-05

Uczniowie klas V-VIII po raz kolejny brali udział w ogólnopolskiej kampanii "BohaterOn – włącz historię!".

Misją projektu jest tworzenie i przekazywanie wiedzy historycznej –szczególnie tej dotyczącej Powstania Warszawskiego – w atrakcyjnej dla młodych ludzi formie oraz nowoczesna edukacja patriotyczna.

Nasz udział w projekcie BohaterOn

W tym roku organizatorzy zamiast wykonywania tradycyjnych kartek – laurek zaproponowali uczniom dokonywanie wpisów na portalu wirtualnym - miejscu pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim. W starszych klasach zostały przeprowadzone lekcje z wykorzystaniem scenariuszy oraz materiałów udostępnionych na stronach organizatorów, które poruszały zagadnienia z historii Polski XX wieku i edukacji patriotycznej.
Dodatkowo również w ramach lekcji historii odbyły się zajęcia na podstawie słuchowiska „Bombka z Memmingen”. Słuchowisko zostało przygotowane przez Biuro Edukacji Narodowej IPN w Białymstoku.