Wycieczka do Urzędu Skarbowego

2024-01-12

10 stycznia w piękny zimowy dzień klasa 3a poszła na wycieczkę do Urzędu Skarbowego w Rybniku na zaproszenie Pani Naczelnik. Po serdecznym powitaniu uczniowie mogli podejść do okienka informacyjnego i zadać obslugującym klientów urzędnikom pytania, jedno z nich brzmiało: "Dlaczego trzeba płacić podatki?". Po uzyskaniu wyczerpujących odpowiedzi uczniowie poszli do Sali Narad, gdzie czekał pyszny poczęstunek i ciepła herbatka.

Wycieczka do Urzędu Skarbowego

Panie opowiedziały na czym polega ich praca i pokazaly urządzenia, których kiedyś używano w Urzędzie - m.in. maszyny do pisania, kalkulatory, kalka. Uczniowie mogli sami spróbować na nich popracować. Po krótkim spacerze korytarzami urzędu i odwiedzeniu kilku pomieszczeń dzieci podziękowaly za zaproszenie i ciekawą wycieczkę, wręczyły przygotowane przez siebie serduszka, które Panie powiesiły na tablicy. Zadowoleni uczniowie wrócili do szkoły.