2024-01-26

25 stycznia klasy trzecie zaprosiły do szkoły szanownych gości. Zorganizowali akademię dla swoich Babć i Dziadków z okazji ich styczniowego święta. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki z akompaniamentem instrumentalnym, grali na flecie. Wszyscy artyści byli bardzo przejęci, co świadczy o tym jak wielkim szacunkiem i uczuciem darzą swoich Dziadków i Babcie. Po występach dzieci zaprosiły gości do " ścianki" , na której wisiały prace plastyczne przygotowane przez nich jako prezenty dla zaproszonych gości. Następnie przy kawce, herbatce i pysznym cieście zaczęly się rozmowy i integracja pokoleń. Wdzięczni i wzruszeni seniorzy zrobili zbiórkę pieniędzy dla swoich wnuków. Dzięki ich hojności uczniowie będą mogli zorganizować wycieczkę do kina.

tekst i zdjęcia: Aleksandra Ryszka