Inscenizacja bajki "Kot w butach" w naszym przedszkolu

2024-02-23

Na okoliczność Dnia Kota przygotowaliśmy niecodzienne zajęcia dla starszakow z naszego przedszkola , połączone z inscenizacją bajki "Kot w butach".
Zajęcia odbyły się w środę, 21 lutego, kiedy to mieliśmy przyjemność gościć w progach przedszkola. W ramach imprezy, wraz z pięcioma asystentkami z klasy VII - Natalką, Julką, Leną, Viktorią i Kają, przygotowałyśmy wiele atrakcji.

Inscenizacja bajki "Kot w butach" w naszym przedszkolu

Podczas pogadanki dzieci miały okazję poznać wiele, czasami zaskakujących, informacji o życiu kotów. Roześmiane twarzyczki okraszone zostały kocimi noskami i wąsikami, a na główkach pojawiły się różnokolorowe uszka - byliśmy jedną, całkiem sporą kocią gromadką. Gremialnie odtańczyliśmy kocią piosenkę z pokazywaniem, co zapewniło odpowiednią dawkę ruchu dla naszych milusińskich. Przedszkolaki z wielką uwagą wysłuchały i obejrzały bajkę pt. „Kot w butach”, po czym dzielnie odpowiadały na pytania do tekstu, z małą słodkością za poprawną odpowiedź. Tutaj duże ukłony dla naszych uczennic, które wykazały się dużą inwencją w przygotowaniu kostiumów oraz niemałą ekspresją sceniczną.
W sali zostały ukryte przygotowane przez nas niespodzianki (malowane kamyki – kotki), które trzeba było odszukać. Dzieciom bardzo szybko udało się je znaleźć. Ostatnim zadaniem do wykonania było pokolorowanie kotków, z których powstała w kolorowa wystawka.
Bardzo dziękujemy Paniom – opiekunkom grupy, za miłą atmosferę. Z reakcji dzieciaków i opinii Pań wiemy, że się bardzo podobało. Do zobaczenia zatem na kolejnej imprezie!