Pierwsze warsztaty w ramach programu Resiliency Gardens

2024-03-22

W dniu 20.03.2024r. w naszej szkole odbyły się pierwsze warsztaty z Resiliency Gardens Seeds Program International. Panie z organizacji Fundacja NATURALnego Rozwoju prowadziły warsztaty dotyczące zakładania przyszkolnego ogródka warzywnego. W warsztatach wzięła udział klasa 2a oraz dzieci świetlicowe. Uczniowie uczyli się jak prawidłowo sadzić i wysiewać warzywa. Sadziły między innymi sałatę, kalarepę i cebulę. Zajęcia trawły 1,5 godziny i obejmowały część teoretyczną oraz praktyczną. Przyniosły dużo pozytywnych emocji, zatem z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie i efekty naszej pracy.

Pierwsze warsztaty w ramach programu Resiliency Gardens

Resiliency Gardens to konsorcjum międzynarodowych organizacji charytatywnych i wolontariuszy z różnych narodowości i środowisk, pomagające polskim i ukraińskim szkołom, organizacjom pozarządowym i innym oddolnym organizacjom zwiększyć podaż lokalnie uprawianej żywności. Ma na celu zachęcić i ułatwić ogrodnictwo miejskie, pomagając w zmniejszeniu skutków emisji CO2, a jednocześnie pomagając dzieciom, młodzieży i dorosłym doświadczyć radości z jedzenia żywności, którą sami wyhodowali.Celem programu jest przekazanie dzieciom umiejętności uprawiania roślin, aby mogli wnieść pozytywny wkład w zdrowie planety i korzystnie wpłynąć na własne samopoczucie.Nawet mały ogródek to sposób na zmianę świata własnymi rękami! Uczniowie naszej szkoły również chcą pomóc planecie zakładając przyszkolny warzywniaczek.

Tekst i zdjęcia: Sabina Rożek