Regionalny Konkurs Poetycki "... daj mi SŁOWO…"

2024-04-06

5 kwietnia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim odbył się finał XI Regionalnego Konkursu Poetyckiego ...daj mi SŁOWO.

Nagrodzono młodych adeptów pióra z naszego regionu w dwóch kategoriach – klasy VII-VIII szkół podstawowych oraz szkoły średnie.

Regionalny Konkurs Poetycki "... daj mi SŁOWO…"

Gościem honorowym podczas finału była dr Hanna Goszyc -Góreczna, autorka tomików wierszy: Wieczory pachną pomarańczą, Z szuflady wyjęte, Gdy Anioły zrzucają aureole; obecnie nauczyciel ZSP nr 1 w Wodzisławiu Śląskim oraz juror od wielu lat ww. konkursu.

Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice:
Aleksandra Kula (pseudonim Iskra) z kl. VII, zaopiekowana przez p. Anetę Wysocką
oraz Martyna Przesdzienk (pseudonim Słońce), którą zgłosiła do konkursu p. Bogusława Dańko.

Jury w składzie: przewodnicząca- Romana Piecha - emerytowana nauczycielka ZSEU z Rybnika, dr Hanna Goszyc-Góreczna oraz Sylwia Bańczyk - metodyk PODN w Wodzisławiu Śląskim oceniło zakodowane prace i przyznało w szczególnie nas interesującej kategorii zaszczytne drugie miejsce Oli za wiersz „Spacer”. Serdecznie gratulujemy!!!

W tej kategorii 1 miejsce otrzymał uczeń ZS im. W Sherborne w Czerwionce- Leszczynach, a 3. Reprezentant SP nr 5 w Jastrzębiu Zdroju

Konkurs od lat organizują dwie szkoły: Zespół Szkół Budowlanych z Rybnika, a konkretnie pani Ela Rafińska – jedna z naszych pań bibliotekarek oraz II Liceum Ogólnokształcące im. ks. prof. J. Tischnera w Wodzisławiu Śląskim. Organizatorzy już teraz zapraszają młodych poetów za 2 lata na finał XII edycji konkursu z finałem w Rybniku.

Tekst i zdjecia: Ela Rafińska