Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”

2024-04-03

21 marca 2024 roku odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur” W konkursie wzięło udział 27 uczniów z klas od III do VIII. Uczniowie przez 75 minut zmagali się z zadaniami matematycznymi  o różnym stopniu trudności. Każdy uczestnik konkursu otrzymał na pamiątkę układankę przestrzenną.

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”

Inicjatorem Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” jest stowarzyszenie „Kangourou Sans Fronti`eres” z siedzibą w Paryżu. Konkurs przeprowadzany jest jeden raz w roku jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach . Celem Konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów szkół wszystkich typów. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za udział w konkursie. Czekamy z niecierpliwością na wyniki.

Tekst: Magdalena Mieszczak