2018-03-06

My też już dołączyliśmy w grudniu i nadal piszemy!!
Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów
i kartek do ciężko chorych dzieci.
Działanie inicjatywy nie opiera się na wsparciu finansowym dzieci, jak większość dotychczasowych akcji charytatywnych w Polsce, ale idea „Marzycielskiej Poczty” polega na niesieniu dzieciom wparcia psychicznego w walce i zmaganiach z chorobą pisząc tradycyjne listy.
Marzycielska Poczta nie jest akcją jednostronną i w tym tkwi jej wielka moc. Chore dzieci oraz ich rodzice, w miarę możliwości zdrowotnych i finansowych, odpisują na przesyłki, a najczęściej pozostawiają w swoich profilach imienne podziękowania za każdy list, kartkę.
Obecnie przy organizacji Marzycielskiej Poczty aktywnie angażuje się siedem osób – każdego miesiąca dzieciom pomagają jednak tysiące innych osób, często anonimowych, i to ich wkład w akcję jest najcenniejszy.
Aktualnie pomaga się ponad 50 chorym dzieciom. Są to dzieci z całej Polski i staramy się, aby każde z nich otrzymywało wsparcie w nieprzerwany sposób. Dzieci z Marzycielskiej Poczty to dzieci zmuszone do ciągłej rehabilitacji i częstych pobytów w szpitalach. Choroba bardzo często ogranicza ich kontakt z rówieśnikami, którego szczególnie potrzebują.
Do akcji przyjmujemy dzieci pomiędzy 4 a 17 rokiem życia, mieszkające w Polsce. W pierwszej kolejności przyjmujemy dzieci, u których zdiagnozowano poważną, zagrażającą życiu dolegliwość, przechodzące leczenie i/lub rehabilitację po obrażeniach zagrażających życiu albo wymagające długoterminowego leczenia, a także dzieci pod opieką hospicyjną.

Najbardziej zależy nam na tym, by każde dziecko, które dołączy do „Marzycielskiej Poczty” otrzymało moc wsparcia. Dlatego z pomocą wielu wolontariuszy – w tym już zaangażowanej całej klasy 4b naszej szkoły, staramy się , aby wybrane przez nas dziecko zostało zasypane przesyłkami.