Dzień Matematyki 2018

2018-03-18

15 marca po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Matematyki 2018 pod patronatem MEN. Z tej okazji uczniowie klas 4 -7 na sali gimnastycznej bardzo dzielnie i z wielką determinacją stawiali czoła problemom matematycznym.Uczestniczyli również w turnieju matematycznym pt. "Matematyka od kuchni". Brawo dla wszystkich uczestników naszej zabawy i konkursów. Myślę, że z każdym następnym rokiem przybędzie nam wielbicieli Misia Mariana i jego matematycznych dylematów.

Celem zabawy było przekonanie uczniów,że matematyka może by przyjemna, a wspólne rozwiązywanie zadań daje dużo radości. Wszystkim uczestnikom matematycznych rozgrywek serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Organizatorzy: Magdalena Mieszczak i Ewa Jakubczak.

W tym dniu kilkanaście uczniów z naszej szkoły zmierzyło się również z zadaniami z Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny" , z niecierpliwością czekamy na wyniki i trzymamy kciuki za naszych matematyków.