2018-05-17

Wiosenny Wrocław dla naszych uczniów:-)
27 kwietnia klasa 4b brała udział w wycieczce do Wrocławia.
Uczniowie zwiedzili najważniejsze zabytki miasta: Stare Miasto, Rynek, Ratusz, Plac Solny, kościół Św. Elżbiety, Stare Jatki, Uniwersytet Wrocławski, Zakład Narodowy im. Ossolińskich, Wyspa na piasku, Ostrów Tumski, Katedra św. Jana Chrzciciela.
Wielką przyjemność sprawiło dzieciom zwiedzanie Zoo oraz Afrykarium - unikatowego na skalę kompleksu przedstawiającego różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. Afrykarium wybudowane na terenie wrocławskiego ogrodu zoologicznego zapewnia niezwykłą podróż przez siedem regionów Afryki – Morze Czerwone, plażę nad Morzem Czerwonym, Wielkie Jeziora Afrykańskie, Kanał Mozambicki, Wschodnią Afrykę, Wybrzeże Namibii i dżunglę nad rzeką Kongo. W sumie cała trasa ścieżek po Afrykarium liczy prawie dwa kilometry. W licznych akwariach i basenach prezentowane są zwierzęta: rekiny, płaszczki, hipopotamy nilowe, bajecznie kolorowe małe rybki, krokodyle, pingwiny, kotiki afrykańskie, a także lądowe żółwie pustynne, mrówniki, dikdiki (jedne z najmniejszych antylop), wydry i manaty. Dodatkowo można było się zachwycać niezwykłą roślinnością – i to niemal na każdym kroku.
Wspaniała atmosfera,wspaniała pora roku,wspaniale z uczniami wspólnie spędzony czas:-)