2018-06-06

W środę 6 czerwca siódmoklasiści z naszej szkoły wzięli udział w warsztatach „Wakacje bez przypału”, które przygotowała Fundacja "Kumak".
Zajęcia dotyczące szkodliwości zażywania dopalaczy podzielone były na dwie części: teoretyczną oraz praktyczną. Podczas pierwszej części młodzież wypełniła anonimową ankietę oraz wysłuchała dziennikarza, który na co dzień zajmuje się sprawami kryminalnymi i sądowymi. Na podstawie autentycznych historii z najbliższej okolicy dziennikarz przedstawił uczniom sylwetki osób, które po zażyciu dopalaczy popełniły różnego rodzaju wykroczenia i przestępstwa oraz jaka kara je za to spotkała. Młodzież dowiedziała się również w jakich warunkach produkowane są niedozwolone środki oraz jaki wpływ mają na zdrowie każdego człowieka. W części praktycznej siódmoklasiści nauczyli się w jak postępować z osobą po zażyciu dopalaczy oraz jak udzielić jej pierwszej pomocy w przypadku zatrzymania krążenia. Młodzież na fantomach uczyła się resuscytacji krążeniowo-oddechowej, a na zakończenie zajęć zapoznała się z wyposażeniem karetki.

Zadanie "Wakacje bez Przypału" jest współfinansowane przez Miasto Rybnik.
Zajęcia: Fundacja Kumak.