2018-11-08

W dniach 8 i 9 listopada klasy I-III były na wycieczce w Bieruniu w Fabryce produkującej pyszne serki Danonki. Po powitaniu przez panią przewodnik uczniowie udali się do sali, w której zobaczyli filmiki o produkcji tak lubianych przez dzieciaki serków i jogurtów. Dowiedziały się również o zasadach zdrowego odżywiania, a odpowiadając na pytania zdobywały drobne upominki. Następnie w małych grupkach poszli oglądać halę produkcyjną, niestety tylko z daleka ze względów higienicznych, ale wiele ciekawych rzeczy można było się dowiedzieć i zobaczyć. Później przyszedł czas na degustację, a następnie na pracę plastyczną. Uczniowie kolorowali obrazek oraz wykonywali postać z kubków i naklejek. Na koniec wszyscy otrzymali maskotkę głównego bohatera czyli „Małego Głoda”. Zadowoleni, pełni wrażeń uczestnicy wycieczki wrócili do szkoły.