II miejsce w Matma Parbat

2018-11-30

Naszym uczniom niestraszne są dalekie wyprawy – trzech śmiałków z klas szóstych Nicolas Bolik (VIa), Martyna Szarecka (VIb) i Emilia Ośliźlok (VIb) wyruszyli 30 listopada na matematyczną grę miejską Matma Parbat III, której patronował Jerzy Kukuczka – polski himalaista, zdobywca 14 himalajskich ośmiotysięczników. Zadaniem drużyny było na wzór Jerzego Kukuczki zdobyć 14 szczytów (dotrzeć do 14 punktów zaznaczonych na mapie Rybnika), a następnie rozwiązać zadanie matematyczne. Jak to na każdej dobrej wyprawie drużyna miała swój ekwipunek: mapę, długopis, linijkę, planszę na pieczątki, kalkulator, notes. Za każdy zdobyty szczyt drużyna otrzymywała pieczątkę, a za każde dobrze rozwiązane zadanie punkty.

Nasza drużyna – Kruki mimo trudnych warunków atmosferycznych walczyła bardzo dzielnie do samego końca i dzięki tej determinacji i wiedzy zdobyła II miejsce w Matma Parbat. Jesteśmy bardzo dumni z naszych matematycznych himalaistów. Gratulujemy i życzymy zdobywania kolejnych wysokich szczytów.

Wyprawa została zorganizowana przez Społeczną Szkołę Podstawową im. J. Kukuczki w Rybniku.