Archiwum: kwiecień 2023

2023-04-03

Uczniowie klas 1-3 w dniach 30 i 31 marca wzięli udział w warsztatach edukacyjnych wydawnictwa „Zakamarki”, które znane jest na rynku od wielu lat z ciekawych i pełnych humoru książek dedykowanych dzieciom. Podstawą warsztatów były książki opowiadające o przygodach pary młodych detektywów Lassego i Mai. Uczniowie z zainteresowaniem wzięli udział w pokazie multimedialnym i interaktywnym czytaniu fragmentów książki. Było wspólne rozwiązywanie zagadek i zabawa. Warsztaty miały na celu zachęcić najmłodszych do pokochania książki i samodzielnego czytania. Zajęcia uczniom bardzo się spodobały. Wielu od razu zakupiło książki i zabrało się do lektury.

Podsumowanie zbiórki na rzecz Samuelka i zapowiedź kolejnej akcji - Góry Grosza
2023-04-03

Nasza zbiórka pieniężna na rzecz Samuela, którą przeprowadziliśmy w szkole, została zakończona. Puszka - pełna i ciężka - została zawieziona w miejsce zbiórki, a jej zawartość podliczona przez komisję.

Dostaliśmy piękną wiadomość, że zebraliśmy 1237,50 zł !!! To ogromna kwota, za którą dziękujemy wszystkim naszym uczniom i uczennicom oraz oczywiście ich rodzicom!!! Dziękujemy bardzo!

Nie zwalniamy tempa i nie kończymy wspierania Samuela. Od 31 marca do końca kwietnia w naszej szkole odbędzie się akcja "Góra Grosza dla Samuelka" - zapraszamy wszystkich do zbiórki grosików w domach i przynoszenie ich do szkoły. Wszystkie zostaną przekazane dla Samuela i pomogą mu walczyć z chorobą!

2023-04-06

4 kwietnia klasy I-III pojechały do Teatru Ziemi Rybnickiej na spektakl pt. "Księga dżungli". Przedstawienie było wesołe, ciekawe i kolorowe. Przygody chłopca i jego przyjaciół - zwierząt dżungli- zaciekawiły małych widzów. Po spektaklu uczniowie spacerkiem poszli na rybnicki Rynek zobaczyć stragany kiermaszu świątecznego i podziwiać piękne wielkanocne dekoracje. Pełni wrażeń wrócili do szkoły.

2023-04-10

4 Kwietnia 2023 r. w naszej szkole obchodzony był „Dzień Świadomości Autyzmu”.Celem akcji było zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu. Kampania przyczynić się miała również do przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu.Z tej okazji uczniowie klas na lekcjach z wychowawcami zapoznali się z trudnościami, jakie obejmują osoby dotknięte zaburzeniami autystycznymi. W dniu obchodów, uczniowie przyszli ubrani na niebiesko, lub mieli ze sobą widoczny niebieski atrybut. Samorząd uczniowski zorganizował krótki apel, podczas którego przekazał najważniejsze informacje dotyczące tematyki autyzmu. Ogłoszony był również konkurs dla uczniów pt. „Autyzm - wspieram, szanuję, akceptuję”.

2023-04-10

Uczniowie z klas 6, 7, 8A oraz 8B wzięli udział w II rundzie miejskich rozgrywek piłki nożnej chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2022/2023, która odbyła się 5 kwietnia. Turniej odbył się w SP21 w Niedobczycach. Chłopcy przegrali pierwszy mecz z gospodarzem turnieju 5:2. Kolejne dwa mecze były sukcesem- chłopcy wygrali 6:0 z SP35 i 6:1 z SP1. Dwie wygrane zapewniły awans do kolejnej rundy, która odbyła się dzień po weekendzie majowym tj. 4 maj w SP19 Kłokocin. Naszymi rywalami były szkoły: SP19, SP 5 i SP20. Chłopcy mimo wielkich starań przegrali dwa mecze i wygrali jeden. Do awansu do najlepszej czwórki Szkół Podstawowych w Rybniku zabrakło jednego zwycięstwa.

2023-04-18

W kwietniu obchodziliśmy w bibliotece Światowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji zorganizowany był dla klas młodszych konkurs plastyczny „W krainie baśni H. Ch. Andersena”. Wyniki tego konkursu są następujące:

2023-04-27

24 kwietnia klasa 6 wybrała się na słodkie warsztaty rzemieślnicze, podczas których każdy wykonał swojego lizaka. Była to również okazja do spaceru po naszym pięknym mieście. Zobaczyliśmy Rybnik z góry, a dokładnie z wieży w Bazylice, przeszliśmy na Plac Teatralny im. Kazimierza Kutza i na Rynek. Wycieczkę zakończyła wizyta w lodziarni i pyszne desery.

2023-04-27

Chłopcy z klas 4, 5A, 5B, 6 i 7 rozpoczęli zmagania I Rundy Miejskich rozgrywek piłki nożnej chłopców w ramach Igrzysk Dzieci od wyjazdu do SP21 w Niedobczycach. Runda ta odbyła się 20 kwietnia. Chłopcy pokazali się z bardzo dobrej strony i po wyrównanych meczach awansowali do kolejnej rundy zmagań. 9 maja rozegraliśmy niesamowicie ciekawy turniej w SP16 w Boguszowicach. Chłopcy po porażce w pierwszym meczu, wygrali dwa kolejne spotkania. Ostatni mecz decydował o awansie do najlepszej piątki szkół w Rybniku. W tym meczu wystarczył nam remis do awansu. Wygrywaliśmy 1:0, lecz przeciwnik odpowiedział dwoma trafieniami i zabrał marzenia o awansie.
Zarówno chłopcom starszym i młodszym należą się wielkie brawa za zaangażowanie i godne reprezentowanie naszej szkoły. W obu przypadkach zabrakło nam jednego meczu do awansu do turnieju finałowego.

2023-04-28

W kwietniu podczas zajęć w ramach Szkoły Myślenia Pozytywnego zajmowaliśmy się tematyką wyznaczania celów, pracy w obszarze planowania działań i określania kroków koniecznych do podjęcia do uzyskania oczekiwanego efektu końcowego. Uczniowie wspaniale poradzili sobie z zadaniami i efektami pracy podzielili się w klasie.