Archiwum: październik 2023

2023-10-06

4 października klasy trzecie pojechały na wycieczkę do zabytkowej kopalni" Ignacy" w Niewiadomiu. Wycieczka była organizowana z Budżetu Obywatelskiego. Po przyjeździe na miejsce uczniowie udali się na spotkanie ze Skarbnikiem, który opowiedział im o historii kopalni i ciężkiej pracy górnika. Następnie była zabawa na placu zabaw. Później najbardziej odważni powędrowali stromymi schodami na szczyt Wieży Ciśnień. Ogromną atrakcją była zabawa w centrum "Sowa", gdzie dzieci poprzez różne zabawy doświadczali i odkrywali prawa fizyki. Wycieczka była udana, uczniowie wrócili bardzo zadowoleni.

2023-10-09

Konkurs czytelniczo – plastyczny „Moja ilustracja do ukochanej książeczki” rozstrzygnięty!
Na konkurs wpłynęło wiele prac. Jury w składzie: Iwona Tymusz, Bożena Słomka, Natalia Frakowska
i Bogumiła Trybuś po głębokim namyśle przyznało nagrody i wyróżnienia.

2023-10-09

3 października w ramach Budżetu Bbywatelskiego klasy pierwsze zwiedziły zabytkowej Kopalnię Ignacy. Udało nam się spotkać skarbnika, zdobyć wieżę i spędzić czas na świeżym powietrzu. Było super!!

2023-10-10

10 października trzecie klasy pojechały na wycieczkę do Dzimierza w urocze miejsce pod nazwą "Zakątek zwierzątek" na warsztaty dyniowe. Po przyjeździe każde dziecko otrzymało dynię i elementy do jej ozdobienia, po wytrwałej pracy każdy uczestnik miał przed sobą śliczną, dyniową małpkę. Potem dzieci poszły zobaczyć prawdziwą małpkę i kangurka, które tutaj znalazły swój domek.

2023-10-13

10 października odbyła się wycieczka zorganizowana w ramach projektu budżetu obywatelskiego. W wycieczce wzięli udział uczniowie klasy 7 i 8. Zgodnie z założeniami projektu głównym zadaniem wyjazdu było zapoznanie młodych mieszkańców Zamysłowa z ważnymi i ciekawymi miejscami na terenie miasta.

2023-10-14

12 października odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Warto pamiętać, że to święto wszystkich osób związanych z edukacją: nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz oczywiście naszych uczennic i uczniów!

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy wszystkim dobrej, przyjemnej i owocnej edukacji każdego dnia!

2023-10-15

13 października odbyło się uroczyste pasowanie klas pierwszych na uczniów naszej szkoły. Było wesoło i wzruszająco. Dziękujemy wszystkim gościom za tak liczne przybycie a uczniom życzymy wielu sukcesów.

2023-10-17

W poniedziałek 16 października w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy „Mistrz pięknego czytania”. Jury w składzie: Iwona Tymusz, Aneta Wysocka i Bogumiła Trybuś przyznało dyplomy i nagrody książkowe następującym finalistom:

2023-10-18

Bardzo dziękujemy rodzicom uczniów za udział w akcji „Moje zamysłowskie drzewo”. Symbolicznie przekazaliśmy na pamiątkę uczniom nowo nasadzone klony. Uczniowie sami wybierali treść tabliczek. Tosia i Janek zadedykowali drzewo sobie, Karol matematyce, a Radek i Jakub tajemniczo oddali drzewo współczesności.

2023-10-19

W środę, 18 października grupa 15 uczniów z klasy VII i VIII wraz z opiekunami - panią Iwoną Tymusz i Elą Rafinską oraz starszymi kolegami z Zespołu Szkół Budowlanych w Rybniku, uczestniczyła we wspaniałym koncercie symfonicznym w katowickiej siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Wydarzenie miało miejsce w ramach cyklu koncertów edukacyjnych. Dla naszych młodych melomanów była to pierwsza styczność z muzyką klasyczną na żywo, i to na tak światowym poziomie. Mieliśmy okazję wysłuchać utworów w wykonaniu doskonałych muzyków pod batutą dyrygenta Georgiosa Balatsinosa. Piękne, dostojnie harmonijne dźwięki, w połączeniu z niesamowitym wnętrzem NOSPR-u i doskonałą akustyką wywołały niesamowite wrażenie. Uczniowie ubrani elegancko, zachowywali się wzorowo, jak przystało na prawdziwych melomanów - serce rośnie! Ten dzień na pewno pozostanie w naszej pamięci na długo.

2023-10-26

10 października obchodzony jest Światowy Dzień Drzewa. Nasza świetlica szkolna przyłączyła się do jego obchodów. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak ważną rolę odgrywają drzewa na naszej planecie. Obejrzały także film przyrodniczo – edukacyjny pt.: „Co to jest las?”.
Uczniowie chętnie i zaangażowaniem wykonali również ciekawe prace plastyczno- techniczne, a także wzięli udział w konkursie pt. „Drzewo marzeń”, którego zwycięzcy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

2023-10-28

Od września klasy trzecie zaczęły realizować Ogólnopolski Projekt Edukacyjny “Klasa w terenie”. Zadań projektowych jest sporo. Pierwsze zostały już wykonane. Uczniowie spacerowali po okolicy, obserwowali świat przyrody przez lupę, z kompasem w ręku wyznaczali kierunki. Na łonie natury Okrzeszyńca poszukiwali owadów i roślin do wykonania zielnika. Październik dopisał pogodą, wiec można było obserwować niebo, a potem w plenerze je namalować. Plastyka w terenie pozwoliła uczniom na kreatywne myślenie i stworzenie ciekawych prac z darów natury np.: fryzury Pani Jesień, czy zwierzątek z różnych znalezionych kamyków.

2023-10-31

Kolejny miesiąc nowego roku szkolnego to kolejne zadania w ramach Szkoły Myślenia Pozytywnego, programu który realizujemy z Fundacją Edukacji Pozytywnej z Warszawy. To właśnie w październiku otrzymaliśmy fantastyczną paczkę Na Start nowych wyzwań, za którą bardzo bardzo dziękujemy!

10 października obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Z tej okazji przygotowaliśmy gazetkę z informacjami w jaki sposób możemy zadbać o swoje zdrowie psychiczne. Ten temat łączył się doskonale z październikowymi zadaniami Szkoły Myślenia Pozytywnego, gdyż dotyczyły one pojęcia stresu oraz uwazności.