Zaproszenie do akcji "Plecak z serduchem"

2022-03-03

"Plecacek z Serduchem".  Na katowicki dworzec przyjeżdżają dziesiątki dzieci z terenów Ukrainy. Żadne z nich jeszcze dwa tygodnie temu nie wierzyło, że będzie musiało uciekać ze „swojego Zamysłowa”, zostawiając za sobą dom, szkołę, przedszkole- miejsca, które znali i kochali. My nie zastąpimy im tych miejsc, zapachu i ciepła ukochanego domu, ale możemy pokazać, że na nich czekaliśmy, ofiarując maleńki „Plecaczek z Serduchem”.

Prosimy, byście do najbliższego piątku 11.03 wybrali w domu jeden z Waszych dziecięcych plecaków i wypełnili go butelką soku i wody, dodali mus owocowy, a między to wszytko włożyli coś słodkiego i paczkę mokrych chusteczek. Myślę, że na pewno zmieścicie jeszcze wiązkę kredek, zeszyt/notesik, pluszaka, maleńkie puzzle albo kolorowankę dla najmłodszych. Nie zapomnijcie dodać własnoręcznie zrobionej karki z emotką albo kilkoma słowami w języku polskim, angielskim czy ukraińskim, bo to przecież prezenty od Was na lepszy czas. Może któreś z tych dzieci przyjedzie do naszej szkoły i poznacie osobę do której trafił Wasz „Plecaczek z Serduchem”. Jeśli plecak przygotujesz z kolegą z klasy lub całą rodziną podpiszcie się wszyscy. Plecaki zawiozą na katowicki dworzec rodzice naszych uczniów.