Dla uczniów i rodziców

1) Zamysłowski Obieżyświat poznaje Rybnik – wycieczka edukacyjna dla dzieci - Zabytkowa Kopalni Ignacy w Rybniku - Niewiadomiu

informacje: 

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych wycieczkach, która odbędą się 3, 4 i 5 października 2023 roku w ramach realizacji projektu Budżetu Obywatelskiego. Wycieczka zaplanowana jest dla dzieci w wieku 3-10 lat. Zgłoszenia odbywają się przez osobiste lub telefoniczne zgłoszenie uczestników w ZSP9 w Rybniku (uczniów SP 6 zgłasza wychowawca klasy), obowiązuje kolejność zgłoszeń. Ostateczny dzień zgłoszeń to poniedziałek, 25.09.2023r. Limit miejsc to 50 osób na każdą wycieczkę. Opiekunami będą pracownicy ZSP9, za co nie pobiorą wynagrodzenia (praca w wolontariacie). Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9.00 na terenie szkoły.

Plan wycieczek w dniach 3, 4 i 5 października 2023 r. :

- wyjazd godz. 8.45 z parkingu na ul. Plebiscytowej 

- Zabytkowa Kopalnia Ignacy w Rybniku – Niewiadomiu: zwiedzanie naziemnej części kompleksu budynków dawnej kopalni węgla ze Skarbnikiem, wystawa „Sowa – Strefa Odkrywania, Wyobraźni, Aktywności”, wejście na wieżę widokową, skorzystanie z placu zabaw z piramidami wspinaczkowymi, piaskownicą, zjeżdżalnią oraz urządzeniami sensorycznymi (w zależności od warunków pogodowych)

- czas trwania 3-4 h

Szczegóły projektu:

Celem projektu jest Integracja najmłodszej grupy społeczności zamysłowskiej poprzez wycieczki po „małej ojczyźnie”, poznanie największych atrakcji rybnickich dzielnic, poznanie kultury i historii Rybnika jako części Śląska. Pogłębienie relacji po okresie pandemii, wzmacnianie więzi i poczucia przynależności do grupy społecznej jaką jest dzielnica. Projekt zakłada zapoznanie najmłodszych mieszkańców Zamysłowa z ważnymi i ciekawymi miejscami na terenie miasta. Projekt jest dostępny również dla osób ze szczególnymi potrzebami, przygotowany dla dzieci w wieku 3-15 lat.

Cena: 21 zł od osoby

 

2) Zamysłowski Obieżyświat poznaje Rybnik – wycieczki edukacyjne dla dzieci - informacje: 

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej wycieczce po zakątkach Rybnika, która odbędzie się 10 października 2023 w ramach realizacji projektu Budżetu Obywatelskiego. Wycieczka zaplanowana jest dla dzieci w wieku 12-15 lat. Zgłoszenia odbywają się przez osobiste lub telefoniczne zgłoszenie uczestników w ZSP9 w Rybniku (uczniów SP 6 zgłasza wychowawca klasy), obowiązuje kolejność zgłoszeń. Ostateczny dzień zgłoszeń to wtorek, 26.09.2023r. Limit miejsc to 50 osób. Opiekunami będą pracownicy ZSP9, za co nie pobiorą wynagrodzenia (praca w wolontariacie). Wycieczka jest bezpłatna. 

Plan wycieczki 10.10.2023

 wyjazd godz. 9.00  z parkingu na ul. Plebiscytowej 

- Rybnik Stodoły – zalew i zapora, dom papieski

- Grzybówka 

- Rybnik Paruszowiec – tężnia solankowa, molo na stawie, zabytkowa zabudowa familoków, dawne zabudowania Huty Silesia,

- Rybnik Ligocka Kuźnia – drewniany kościół pw. św. Wawrzyńca

- czas trwania 3-4 h

Szczegóły projektu:

Celem projektu jest Integracja najmłodszej grupy społeczności zamysłowskiej poprzez wycieczki po „małej ojczyźnie”, poznanie największych atrakcji rybnickich dzielnic, poznanie kultury i historii Rybnika jako części Śląska. Pogłębienie relacji po okresie pandemii, wzmacnianie więzi i poczucia przynależności do grupy społecznej jaką jest dzielnica. Projekt zakłada zapoznanie najmłodszych mieszkańców Zamysłowa z ważnymi i ciekawymi miejscami na terenie miasta. Projekt jest dostępny również dla osób ze szczególnymi potrzebami, przygotowany dla dzieci w wieku 3-15 lat.

 

3) W dniu 17 października (wtorek) odbędą się dwie wycieczki dla grupy wiekowej 3-10 lat.


Pierwsza grupa - Zbiórka przed przedszkolem o godzinie 8:15. Pobyt na Kopalni Ignacy 8:30 – 10:00

Program: Spotkanie ze Skarbnikiem – zwiedzanie naziemnej części kompleksu budynków dawnej kopalni, projekcja bajki „Bolek i Lolek na kopalni”, „Sowa – Strefa Odkrywania, Wyobraźni, Aktywności” cena 21 ZŁ/OS.

Druga grupa - 10:30 - 11:30 – Program: Spotkanie ze Skarbnikiem – zwiedzanie naziemnej części kompleksu budynków dawnej kopalni, projekcja bajki „Bolek i Lolek na kopalni”  cena - 10 ZŁ/OS.

Pomoc Ukrainie
pdf
plik pdf - 235.8 KB

• Informacje na temat nauki dzieci i młodzieży z Ukrainy - Szkoły w Rybniku będą przyjmować dzieci uchodźców z Ukrainy (Школи в Рибнику прийматимуть дітей біженців з України)

 

Godło Rzeczypospolitej Polskiej Miasto Rybnik
Ministerstwo Edukacji Narodowej