2023-02-04

2 lutego klasa III odwiedziła Centrum Regionalne w Osinach oraz Muzeum Ognia w Żorach. Poznaliśmy zwyczaje i zabawy karnawałowe. Dzieci wykazały się ogromnymi zdolnościami muzycznymi i tanecznymi. Z zaciekawieniem słuchaliśmy historii ognia, rozwiązywaliśmy zagadki i robiliśmy magnesy. Udało nam się nawet odnaleźć trzy Żorki. Bawiliśmy się świetnie.

2023-01-26

Serdecznie dziękujemy za uzbierane na rzecz szkoły 5800 TALENCIAKÓW w ramach akcji Lidl Szkoły Pełne Talentów. Dzięki Państwa zaangażowaniu, mieliśmy możliwość zamówić liczne gry, pomoce oraz artykuły plastyczne, które umilą czas spędzany uczniom na świetlicy szkolnej. Jeszcze raz bardzo DZIĘKUJEMY!

2023-01-13

Uczniowie klasy 8a stworzyli nietypową ucztę.
Podczas wspólnego biesiadowania z Panem Tadeuszem zadbano o zachowanie się przy stole i piękną oprawę szlachecką. Chłopcy usługiwali dziewczętom przy stole i zabawiali je wyuczonymi tekstami z ,,Pana Tadeusza. Młodzież tym sposobem podsumowania eposu Adama Mickiewicza, chciała zwrócić uwagę jak ważne w życiu człowieka są obyczaje.

2022-12-23

22 grudnia klasy 5a i 6a wyjechały do Teatru Nowego w Zabrzu na najbardziej popularny w tym czasie spektakl "Scrooge. Opowieść wigilijna" na postawie utworu Karola Dickensa. Przedstawienie dostarczyło uczniom wielu emocji i znakomicie wprowadziło wszystkich w świateczny nastrój. 

2022-12-23

Ostatni tydzień nauki w szkole w tym roku to czas spotkań, przygotowań do świat i kolędowania. W tych dniach odbywały się świąteczne spotkania z rodzicmi, wigilijki klasowe oraz Jasełka szkolne. Tak dobrze było móc się spotkać i spędzić te chwile razem, w niesamowitej światecznej i rodzinnej atmosferze, życząc wszystkim wesołych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia. 

2022-12-22

W ostatnim tygodniu przed świąteczną przerwą w bibliotece trwała akcja „Idzie zima – przytul książkę.”
W tych dniach uczniowie mogli wypożyczyć świątecznie zapakowane książki-niespodzianki. W każdej paczuszce była również mała niespodzianka dla każdego wypożyczającego. Uczniowie zarówno z młodszych, jak i starszych klas bardzo chętnie wzięli udział w akcji.

2022-12-22

Klasy młodsze, korzystając z zimowej pogody wybrały się w ramach lekcji wychowania fizycznego na zabawy na śniegu. Oczywiście oprócz berka, zabawy w murarza i  śnieżnych aniołów najlepsze były zjazdy z górki na sankach. Radość i czerwone policzki malowały się na buziach dzieci. Było ekstra ! 

2022-12-21

W grudniu wrócilismy z naszą ulubioną akcją “Dzieci ratują Gwiazdkę”. Zaprosilismy uczniów do świątecznej zabawy, połączonej z integracją i rodzinnym nastrojem. Wykorzystalismy pomysły i materiały otrzymane z Instytutu Edukacji Pozytywnej. Dzieki zadaniu udało się urozmaicić niestandardowe lekcje,  spotkania w świetlicy lub rodzinne spotkania.

Była to fantastyczna świąteczna akcja, która pomogła zbudować klimat nadchodzących świąt. 

2022-12-19

12 grudnia klasa 2a i 2b pojechały na wycieczkę do Centrum Regionalnego w Osinach na warsztaty świąteczne. Najpierw uczniowie wzięli udział w przedstawieniu opwiadającym o tym jak wyglądała wigilia dawniej na Śląsku. Dwoje z nich wystąpiło w rolach dzieci gospodarzy. Potem podczas warsztatów plastycznych wykonali pięknego aniołka na choinkę. Podczas wspólnego śpiewania kolęd złożyli hołd i prezenty małemu Jezusowi leżącemu w żłobku. Za oknem padał śnieg i zimowy krajobraz przypominał o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia. W radosnych i świątecznych nastrojach uczniowie wrócili do szkoły.

2022-12-19

16 grudnia obchodziliśmy szkolny Dzień Świątecznego Sweterka.Głównym celem tego dnia było wprowadzenie świątecznej atmosfery i spędzenie miło czasu w czasie przerw.Uczniowie i nauczyciele ubralo tego dnia kolorowe,zabawne, świąteczne swetry.Robiliśmy również świąteczne zdjęcia i słuchaliśmy świątecznych radiowych hitów. Część uczniów postarała się też o smakołyki i chętnie dzielili się z innymi.

2022-12-12

10 grudnia w naszej szkole gościlismy wspaniałych gości - seniorów z naszej dzielnicy - Zamysłowa. 

Była to okazja do wpólnie spędzonego czas, rozmów, śpiewania i obejrzenia występów artystycznych przygotowanych przez naszych uczniów. 

Uroczystość zosrganizowana była w ramach Budżetu Obywatelskiego. 

2022-12-09

5 grudnia klasy drugie dostały w prezencie od Świętego Mikołaja bilety do kina na film pt. "Wielki, zielony krokodyl domowy". Film opowiadał o pięknej przyjaźni między chłopcem a zabawnym krokodylem. Pełna wesołych a czasami wzruszających momentów historia zachwyciła naszych uczniów.

2022-12-08

Przed Mikołajem klasa trzecia pojechała na wycieczkę do Krakowa. Pierwszym odwiedzonym miejscem była fabryka bombek. Uczniowie wykazali się wielką wyobraźnią i powstały piękne prace. Drugim punktem wycieczki była fabryka cukierków. Każdy zrobił samodzielnie lizaka i dowiedział się wiele na temat ręcznego wyrabiania słodyczy. Nie zabrakło oczywiście spaceru po Krakowie i odwiedzeniu jarmarku świątecznego.

2022-12-07

6 grudnia jak co roku odwiedził nas Mikołaj. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia. 

2022-12-05

2 grudnia odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Górnika. Tego dnia przygotowane były występy artystyczne dla wyjątkowych gości zaproszonych w progi naszej placówki. Wszystkim górnikom życzymy samych sukcesów i bezpiecznej pracy!

2022-12-01

28 listopada świętowaliśmy w bibliotece szkolnej Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji została zorganizowana wystawa pluszaków-misiaków, które dzieci przynosiły do szkoły już kilka dni wcześniej.  W Dniu Misia
w bibliotece dzieci odpowiadały na rozmaite zagadki, a za dobre odpowiedzi nagrodą było `małe słodkie
co nieco.` Były również dostępne kolorowanki, puzzle i zadania konkursowe dla najmłodszych klas.
Po zakończonym święcie spośród uczniów, którzy przynieśli do szkoły swojego pluszaka -  dwie osoby zostały wylosowane do nagrody. Szczęśliwcami okazali się: Michał Noszka z klasy Ib oraz Ignacy Gruszczyński-Czapla
z klasy IIa. 

2022-12-01

W listopadzie w szkole miała miejsce zbiórka charytatywna i proekologiczna. Cały tydzień zbieraliśmy używane kolorowe kredki w dobrym stanie. Cel był szczytny-z kredek powstaną nowe przedmioty m.in. biżuteria, pudełka czy breloki, które zostaną wystawione na licytacje charytatywne. Część kredek będzie przekazanychdo takich miejsc jak szkoły przyszpitalne czy świetlice środowiskowe.

2022-11-30

18 listopada klasa trzecia spędziła miły wieczór z baśniami Andersena. Były świece, pluszaki, śpiwory i przekąski. Wieczór zakończył się wspólną kolacją. Było pysznie i bardzo wesoło. 

2022-11-25

Tydzień Edukacji Globalnej (GEW) to ogólnoświatowa inicjatywa podnosząca świadomość i wezwanie do wspólnego przemyślenia i zmiany naszego świata, wykorzystująca edukację globalną jako narzędzie solidarności i zmiany.

Tegoroczna edycja europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej odbyła się w dniach 14 – 20 listopada.

Grupa Zagranica – jako organizacja koordynująca – zaprosiła nas do włączenia się w obchody TEG pod hasłem:

Solidarnie ponad granicami!

 

2022-11-25

Jesień, to kolorowa pora roku, która zainspirowała klasę trzecią do wykonania różnych prac. Powstały zielniki i jesienny las w słoiku.

Godło Rzeczypospolitej Polskiej Miasto Rybnik
Ministerstwo Edukacji Narodowej