2024-02-23

Na okoliczność Dnia Kota przygotowaliśmy niecodzienne zajęcia dla starszakow z naszego przedszkola , połączone z inscenizacją bajki "Kot w butach".
Zajęcia odbyły się w środę, 21 lutego, kiedy to mieliśmy przyjemność gościć w progach przedszkola. W ramach imprezy, wraz z pięcioma asystentkami z klasy VII - Natalką, Julką, Leną, Viktorią i Kają, przygotowałyśmy wiele atrakcji.

2024-02-19

W poniedziałek i wtorek (19 i 20 lutego) obchodzilismy Międzynarodowy Dzień Kota, który miał miejsce w sobotę 17 lutego. Bibliotekarki przygotowały gazetki tematyczne oraz losy dla uczniów z kocimi powiedzonkami. Klasa IB obejrzała przedstawienie „Kot w butach” zainscenizowane przez uczennice klasy VII: Lena, Julia, Natalia, Kaja, Viktoria.
Kocie kolorowanki uczniów klas IA, IB oraz klasy V udekorowały naszą bibliotekę.

2024-02-14

14 lutego w bibliotece panował iście walentynkowy klimat. Uczniowie, którzy tego dnia wypożyczyli książkę, mogli zrobić sobie zdjęcie w naszej bibliotecznej walentynkowej foto budce, po czym raczyli się małymi słodkościami. To był naprawdę fajny dzień. Wszystko z miłości do książek. 

2024-02-12

Klasy trzecie 25 stycznia pojechały na swój karnawałowy bal do Pałacu w Baranowicach. Tam wzięły udział w warsztatach regionalnych, na których poznały tradycje i zwyczaje zabaw karnawałowych szczególnie na Śląsku. Dzieci przeniosły się w czasie, bawiąc się przyśpiewkami śląskimi. Były tańce z kotylionem, śląskie i nowoczesne. Były też warsztaty plastyczne, na których uczniowie wykonali zabawną postać o imieniu „Karnawałek”. Nie zabrakło przerwy na rozmowy i słodki poczęstunek. Wszyscy wrócili zadowoleni i z przytupem, bo karnawałowy bal klas trzecich udał się na szóstkę!

2024-01-27

25 stycznia w naszej szkole odbyło się spotkanie klas I-III z policjantem, który przypomniał dzieciom o najważniejszych zasadach bezpiecznego zachowania się i reagowania w sytuacjach trudnych. 

Tego samego dnia wszyscy uczniowie wzięli udział w zajęciach przygotowanych przez strażaków. Przypomniano najważniejsze zasady udzielania pierwszej pomocy, jak zachować się w przeróznych sytuacjach niebezpiecznych, które mogą zdarzyć sie podczas ferii zimowych. Uczniowie też mogli poćwiczyć praktyczne umiejętności niezbędne przy udzielaniu pierwszej pomocy poszkodowanym. 

2024-01-26

25 stycznia klasy trzecie zaprosiły do szkoły szanownych gości. Zorganizowali akademię dla swoich Babć i Dziadków z okazji ich styczniowego święta. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki z akompaniamentem instrumentalnym, grali na flecie. Wszyscy artyści byli bardzo przejęci, co świadczy o tym jak wielkim szacunkiem i uczuciem darzą swoich Dziadków i Babcie. Po występach dzieci zaprosiły gości do " ścianki" , na której wisiały prace plastyczne przygotowane przez nich jako prezenty dla zaproszonych gości. Następnie przy kawce, herbatce i pysznym cieście zaczęly się rozmowy i integracja pokoleń. Wdzięczni i wzruszeni seniorzy zrobili zbiórkę pieniędzy dla swoich wnuków. Dzięki ich hojności uczniowie będą mogli zorganizować wycieczkę do kina.

2024-01-12

10 stycznia w piękny zimowy dzień klasa 3a poszła na wycieczkę do Urzędu Skarbowego w Rybniku na zaproszenie Pani Naczelnik. Po serdecznym powitaniu uczniowie mogli podejść do okienka informacyjnego i zadać obslugującym klientów urzędnikom pytania, jedno z nich brzmiało: "Dlaczego trzeba płacić podatki?". Po uzyskaniu wyczerpujących odpowiedzi uczniowie poszli do Sali Narad, gdzie czekał pyszny poczęstunek i ciepła herbatka.

2024-01-05

Uczniowie klas V-VIII po raz kolejny brali udział w ogólnopolskiej kampanii "BohaterOn – włącz historię!".

Misją projektu jest tworzenie i przekazywanie wiedzy historycznej –szczególnie tej dotyczącej Powstania Warszawskiego – w atrakcyjnej dla młodych ludzi formie oraz nowoczesna edukacja patriotyczna.

2024-01-05

W grudniu w szkole odbył się konkurs plastyczno-językowy pt. My Christmas Card. Uczestnicy wykonali świąteczne kartki z życzeniami w języku angielskim. Wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w głosowaniu w dwóch kategoriach. Oto zwycięzcy:

2024-01-02

Klasy IIa IIIa i IIIb zrealizowały I etap międzynarodowego projektu „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”, w tym roku pod hasłem: "Na tropach dobroczynności". I etap projektu, który uczniowie zrealizowali nosił hasło: „Bądź dobry dla ludzi”. Przeczytaną lekturą tego etapu był „Pan Pozytywka”, przez którą uczniowie zabawili się w detektywów rozwiązujących klasowe zagadki. Realizując pierwszy etap uczniowie starannie i sumienie uzupełniali swoje Lekturniki. Wyjątkowym dniem w całej szkole był dzień życzliwości. Klasa IIa przerobiła używane, stare kredki na nowe. W ten sposób uczniowie dali drugie życie kredkom i przeznaczyli je na kiermasz świąteczny. Na zajęciach plastycznych i technicznych klasy trzecie ze skarpetek wykonały śmieszne pacynki oraz drewniane, kolorowe zakładki, które na pewno przydadzą się w czasie czytania kolejnej lektury etapu drugiego.

 

2023-12-21

Przed świętami uczniowie mieli okazję wypożyczyć sobie prezent - jedną z książek zakupionych do biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Rzecz w tym, że książki były owinięte w papier ozdobiony świątecznymi motywami, także był to wybór niemal w 100 procentach w ciemno, wiadomy był jedynie przedział wiekowy adresatów książek - niespodzianek. Amatorów niespodziewajek nie brakowało, a książkowe prezenty rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Teraz nie pozostaje nic innego, jak zatopić się w lekturze, tym bardziej, że wolnego czasu będzie całkiem sporo, bo szkoły przychodzimy dopiero 2 stycznia!
Zaczytanych świat

2023-12-18

14 grudnia klasy trzecie pojechały na wycieczkę do Wielkiej Fabryki Elfów w Katowicach sprawdzić jak idą przygotowania do świąt. Po spotkaniu z jednym z elfów dowiedzieli się, że gdzieś zgubił się przepis pani Mikołajowej na magiczne, świąteczne ciasteczka. Dzieci zgodnie stwierdziły, że go poszukają. Chodząc od pokoju do pokoju razem z elfem Zozolą i Śpiochem rozwiązywali różne zagadki i wykonywali zadania m.in. budowali wieżę z klocków, ozdabiali bombki, ugniatali i wyrabiali ciasteczka. Po wykonaniu poleceń odnajdywali kolejną kartkę z przepisu. Po drodze napotkali jeszcze kolorowe dmuchańce. Na koniec tej świątecznej przygody spotkali się ze św. Mikołajem, który podziękował za odnalezienie przepisu i nagrodził każdego dyplomem i pysznym pierniczkiem. Po wizycie w kawiarence i sklepiku z pamiątkami, dumni z uratowania świąt uczniowie wrócili do domu.

2023-12-14

Klasa IIIa i IIIb 12 grudnia 2023r. pojechały do Teatru Ziemi Rybnickiej na przedstawienie w wykonaniu Teatru Cracovia pt: "Wigilijna noc Piotrusia". Przedstawienie w nowatorski sposób zilustrowało baśń H. Ch. Andersena pt: "Dziewczynka z zapałkami". Trzecioklasistom bardzo spodobał się spektakl, czego wyrazem były głośne oklaski i poruszone serduszka dzieci. Po przedstawieniu uczniowie udali się na świąteczny jarmark bożonarodzeniowy, spacerując po rybnickim rynku.

2023-12-13

Klasa 2a w ramach projektu Lekturki Spod Chmurki wykonała ważne zadanie dobroczynne. Dzięki szkolnej zbiórce używanych kredek mogliśmy przerobić je na nowe i sporą część oddać na kiermasz świąteczny. Było dużo pracy, ale wspólnymi siłami uczniowie klasy drugiej dali radę wykonać prawie 40 dużych kredek.

2023-12-04

1 grudnia uczniowie klasy trzeciej Antek, Marysia i Leon wzięli udział w XVIII Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Regionie w Szkole Podstawowej nr 13 w Chwałowicach. Było bardzo dużo ciekawych konkurencji: kulanie klusek, układanie puzzli, sklejanie lańcucha choinkowego, prezentacja swojej dzielnicy oraz wiele innych. Zawodnicy walczyli zaciekle, bawiąc się przy tym doskonale. Uczniowie naszej szkoły po dogrywce zajęli I miejsce. Po konkursie był słodki poczęstunek i zwiedzanie muzeum ze śląskimi eksponatami z dawnych lat.

2023-12-01

W ramach listopadowego zadania Szkoły Myślenia Pozytywnego 22.11.2023 połączyliśmy w naszej szkole Dzień Praw Dziecka oraz Dzień Życzliwości. Tego dnia Samorząd Uczniowski wygłosi krótką konferencję przez radiolę oraz przygotowano specjalny transparent na wejście do szkoły: Dzień dobry oraz Miło Cię widzieć.

Uczniowie rozmawiali na temat Konwencji Praw Dziecka – poznawali swoje prawa, zastanawiali się wspólnie czego potrzebuje dziecko, aby szczęśliwie i zdrowo dorastać. Kolejnym zadaniem było rozróżnienie co jest potrzebą a co pragnieniem.

2023-11-20

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to coroczna akcja edukacyjna, której 13. już edycja odbyła się 17 listopada 2023 roku. Głównym celem tej akcji jest propagowanie nauczania-uczenia się matematyki poprzez zabawę. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. W naszej szkole na lekcjach matematyki oraz przerwach nie zabrakło atrakcji, a królowała oczywiście - TABLICZKA MNOŻENIA. Uczniowie wykonali gazetkę promującą to wydarzenie, rekwizyty zachęcające do nauki tabliczki mnożenia, brali udział w zabawach i tabliczkowych treningach. Patrole uczniowskie sprawdzały znajomość tabliczki wśród uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły. Osoby, które bezbłędnie podały wyniki mnożenia uzyskały odznaki i certyfikaty „Eksperta Tabliczki Mnożenia”

Godło Rzeczypospolitej Polskiej Miasto Rybnik
Ministerstwo Edukacji Narodowej