23 listopada - Światowy dzień bez kupowania
2020-11-23

W ramach niedawnego Tygodnia Edukacji Globalnej zachecamy do zapoznania się z historią tego dnia na stronie https://www.ekokalendarz.pl/swiatowy-dzien-bez-zakupow-czyli-czego-nie-kupujemy/#more-3615 

 

2020-11-21

Tegoroczny Tydzień Edukacji Globalnej odbywał się w dniach 16 – 20 listopada 2020 pod hasłem: "To nasz świat! Uczyńmy go lepszym".

2020-11-19

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Sprawdź, jak możesz wspólnie z UNICEF świętować ten dzień, pokazując, że prawa wszystkich dzieci są ważne i że każdy z nas może zaangażować się w akcję pomocową na rzecz dzieci w Jemenie.

2020-11-16

Na przełomie października i listopada bieżącego roku zorganizowano w szkole konkurs plastyczny o dowolnej technice wykonania, pt. „Drzewo”. W konkursie mogli wziąć chętni uczniowie w dwóch grupach wiekowych: klasy I – III oraz IV – VI. Z pośród 19 prac, wyłoniono 5 najciekawszych: I miejsce: Anna Podeszwa, kl. 7a, II miejsce: Szymon Szczotok, kl. 6b. Z młodszej grupy zwyciężyli: I miejsce: Szymon Zydek, kl. 3b, II miejsce: Amelia Nankiewicz, kl. 3a, III miejsce: Helena Dorczak, kl.3a. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

2020-11-12

Mimo, że uczymy się zdalnie, dzielimy się naszymi sposobami świetowania 11 listopada. Uczniowie naszej szkoły przesłali nam swoje zdjęcia. Zapraszamy do galerii.

11 listopada Rocznica Odzyskania Niepodległości
2020-11-08

11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia 1918 roku Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. Zwykle w szkole organizowaliśmy uroczystą akademię z tej okazji. W tym roku, ze względu na zaistniałą sytuację, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, świętowanie będzie miało charakter symboliczny. W ramach obchodów tego święta zachęcamy Was drodzy uczniowie, abyście wraz z rodzinami i najbliższymi przyłączyli się do akcji „Niepodległa do hymnu”. Wystarczy o godz. 12.00 włączyć jedną z większych stacji radiowych lub telewizyjnych i przyłączyć się do śpiewania Mazurka Dąbrowskiego, który będzie emitowany na antenie.
Tym z Was, którzy lubią nowe technologie polecamy gry edukacyjne „Godność, wolność i niepodległość” dostępne na stronie https://niepodlegla.men.gov.pl/niepodlegla/#/, w czasie których możecie sprawdzić Waszą wiedzę, wykonując ciekawe historyczne misje.

2020-10-20

Na początku października – w Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych – w klasie I odbyło się „Głośne Czytanie dla Dzieci”. Podczas spotkania dzieci wysłuchały opowiadania o przygodach żółwika Franklina, który zgubił książkę z biblioteki. Dowiedziały się również jak korzystać z naszej szkolnej biblioteki oraz co robić, gdy zdarzy się taka nieprzewidziana sytuacja, jaka spotkała Franklina…
Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowy dyplom pasowania na czytelnika i zakładkę do książki.
Mamy nadzieję, że będzie to dopiero początek przygody dzieci z biblioteką szkolną :)

2020-10-05

2 października uczniowie klas ósmych udali sie na wycieczkę do Muzeum Auschwitz - Birkenau w Oświęcimiu. Poznali dokładną historię tego miejsca i na własne oczy zobaczyli baraki i budynki mieszkalne, komory gazowe, krematoria. Odziedziny w miejscu pamięci są niezwykle ważne w rozumieniu tematyki II wojny światowej, zagłady oraz historii światowej. Postawa uczniów była wzorowa, a chwile w tym miejscu zadumy na zawsze zostaną w ich pamięci.

Podsumowanie akcji "Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc"
2020-06-26

Jak co roku w naszej szkole przeprowadzona została akcja pomocowa na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej "Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc". Dziękujemy wszystkim uczniom za przekazane pieniądze, które zostały wpłacone na konto PAHu. Udało się zebrać i przesłać aż 315 zł! Brawo. Dziękujemy bardzo.

Konkurs “PROjektujeMY, czyli szkolna przestrzeń okiem uczniów”
2020-06-25

Jesteśmy w gronie zwycięzców! Dostaniemy 3 tysiące złotych na reorganizację przestrzeni korytarza w naszej szkole. Dziękujemy Wam za wszystkie przesłane projekty oraz pomysły i spostrzeżenia, jakie przedstawiliście podczas spotkań online. Jesteśmy już po konsultacjach z panią architekt, która udzieliła nam fachowych porad dotyczących zmian, jakie przygotowujemy. Podsumowanie konkursu Waszych prac projektowych nastąpi po wakacjach. Cały projekt zakończy się dopiero w październiku, wtedy też będziecie mogli zobaczyć i ocenić jego efekty. Trzymajcie kciuki!

Dzień Ojca
2020-06-23

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Ojca dla każdego Taty! 

2020-06-16

Tegoroczny Egzamin Ósmoklasity odbywa się w wyjątkowej atmosferze i warunkach. Trzymamy mocno kciuki za wyniki!

Dzień Dziecka
2020-06-01

Wszystkim uczniom, tym małym i dużym, życzymy w dniu ich świeta: uśmiechu, zabawy, samych słonecznych dni, wspaniałych przyjaciół, zdrowia i radości z każdego dnia.

Dzień Mamy
2020-05-27

Wszystkim Mamom z okazji ich święta życzymy dużo zdrowia, radości i pociechy z dzieci.

2020-05-23

Podczas edukacji zdalnej nie zapominamy o zdrowiu psychicznym i jego roli w naszym życiu codziennym i w edukacji. Kolejne lekcje wychowawcze w klasie 8 skłoniły do przemyśleń na temat wartości dla nas ważnych. W klasach 7 takim bodźcem było omawianie lektury "Mały Książę". Rola pozytywnego myślenia jest ważna dla uczniów szczególnie teraz, dlatego zachęcamy do korzystania z materiałów przygotowanych przez Instytut Edukacji Pozytywnej w ramach programu "Myślę Pozytywnie", w którym już od 3 lat bierze udział nasza szkoła.

 

2020-05-22

Uczniowie klasy 2b pamiętają o czytaniu książek. Szczególnie przypadła im do gustu lektura „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”, dlatego przygotowali ilustracje do swojego ulubionego rozdziału książki.

2020-05-21

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy przesłali prace na konkurs plastyczny z okazji 100. urodzin Jana Pawła II. Wkrótce laureaci otrzymają informacje co do sposobu odbioru nagród, a wybrane prace zostały przesłane do konkursu ogólnopolskiego.
Prezentujemy nadesłane prace i gratulujemy pomysłów i wykonania.

Dziękujemy i pozdrawiamy!

s. Katarzyna, M. Orzeł - Grzybek, M. Moskwa

Godło Rzeczypospolitej Polskiej Miasto Rybnik
Ministerstwo Edukacji Narodowej