Podsumowanie akcji "Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc"
2020-06-26

Jak co roku w naszej szkole przeprowadzona została akcja pomocowa na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej "Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc". Dziękujemy wszystkim uczniom za przekazane pieniądze, które zostały wpłacone na konto PAHu. Udało się zebrać i przesłać aż 315 zł! Brawo. Dziękujemy bardzo.

Konkurs “PROjektujeMY, czyli szkolna przestrzeń okiem uczniów”
2020-06-25

Jesteśmy w gronie zwycięzców! Dostaniemy 3 tysiące złotych na reorganizację przestrzeni korytarza w naszej szkole. Dziękujemy Wam za wszystkie przesłane projekty oraz pomysły i spostrzeżenia, jakie przedstawiliście podczas spotkań online. Jesteśmy już po konsultacjach z panią architekt, która udzieliła nam fachowych porad dotyczących zmian, jakie przygotowujemy. Podsumowanie konkursu Waszych prac projektowych nastąpi po wakacjach. Cały projekt zakończy się dopiero w październiku, wtedy też będziecie mogli zobaczyć i ocenić jego efekty. Trzymajcie kciuki!

Dzień Ojca
2020-06-23

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Ojca dla każdego Taty!

2020-06-16

Tegoroczny Egzamin Ósmoklasity odbywa się w wyjątkowej atmosferze i warunkach. Trzymamy mocno kciuki za wyniki!

2020-06-01

Wszystkim uczniom, tym małym i dużym, życzymy w dniu ich świeta: uśmiechu, zabawy, samych słonecznych dni, wspaniałych przyjaciół, zdrowia i radości z każdego dnia.

Dzień Mamy
2020-05-27

Wszystkim Mamom z okazji ich święta życzymy dużo zdrowia, radości i pociechy z dzieci.

2020-05-23

Podczas edukacji zdalnej nie zapominamy o zdrowiu psychicznym i jego roli w naszym życiu codziennym i w edukacji. Kolejne lekcje wychowawcze w klasie 8 skłoniły do przemyśleń na temat wartości dla nas ważnych. W klasach 7 takim bodźcem było omawianie lektury "Mały Książę". Rola pozytywnego myślenia jest ważna dla uczniów szczególnie teraz, dlatego zachęcamy do korzystania z materiałów przygotowanych przez Instytut Edukacji Pozytywnej w ramach programu "Myślę Pozytywnie", w którym już od 3 lat bierze udział nasza szkoła.

2020-05-22

Uczniowie klasy 2b pamiętają o czytaniu książek. Szczególnie przypadła im do gustu lektura „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”, dlatego przygotowali ilustracje do swojego ulubionego rozdziału książki.

2020-05-21

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy przesłali prace na konkurs plastyczny z okazji 100. urodzin Jana Pawła II. Wkrótce laureaci otrzymają informacje co do sposobu odbioru nagród, a wybrane prace zostały przesłane do konkursu ogólnopolskiego.
Prezentujemy nadesłane prace i gratulujemy pomysłów i wykonania.

Dziękujemy i pozdrawiamy!

s. Katarzyna, M. Orzeł - Grzybek, M. Moskwa

2020-05-18

W ramach  tegorocznego Tygodnia Bibliotek można było przesłać rymowanki o bibliotece. Cieszymy się, że tyle osób zdecydowało się podzielić z nami swoją twórczością. Przedstawiamy wspaniały "tomik" poezji ZSP9 :)

2020-05-08

Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest od 8 maja 1985 roku. Święto, zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, od wielu lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek w dniach 8-15 maja.

Z tej właśnie okazji składamy serdeczne życzenia naszym paniom z biblioteki szkolnej - wielu czytelników, samych ciekawych książek i wspaniałej pracy z uczniami i nauczycielami :)

2020-05-08

9 maja przypada rocznica podpisania historycznej Deklaracji Schumana. W swoim przemówieniu wygłoszonym w Paryżu w 1950 r. Robert Schuman (ówczesny francuski minister spraw zagranicznych) zaproponował nową formę współpracy politycznej w Europie, która uniemożliwiłaby wybuch nowej wojny. Jego pomysł polegał na utworzeniu ponadnarodowej instytucji europejskiej sprawującej zarząd nad całą produkcją węgla i stali. Traktat powołujący do życia tę instytucję podpisano już w rok później. Plan Schumana uważa się za zalążek tego, czym dzisiaj jest Unia Europejska.

By uczcić ten dzień, uczniowie i uczennice naszej szkoły przygotowali prace platyczne, życzenia, laurki i plakaty.

Sto lat, Europo :)

2020-05-05

Uczniowie klasy II b przekonują wszystkich - bez względu na wiek - że ruch to zdrowie! W myśl zasady "W zdrowym ciele - zdrowy duch" zachęcają do aktywności fizycznej, uprawiania sportu i realizowania swoich pasji.

2020-05-01

W tym trudnym czasie uczniowie klasy 6b zmierzyli się z jeszcze bardziej aktualną poezją naszej noblistki - Wisławy Szymborskiej.

2020-04-30

Maj to miesiąc ważnych świąt dla Polski - by je uczcić, uczniowie przygotowali kotyliony i inne prace. Bardzo cieszymy się, gdy dostajemy zdjęcia naszych uczniów i ich prac, bo edukacja - choć zdalna - nadal łączy uczniów i całą społęczność szkolną.

2020-04-28

2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Flagi, a 3 maja – rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji.
Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja co roku w szkole organizowaliśmy uroczystą akademię. Dla uczczenia tego ważnego święta wspólnie śpiewaliśmy polski hymn.
Z wiadomych względów w tym roku akademia nie odbędzie się. Pamiętajcie jednak o tej ważnej rocznicy. Wywieście w waszych domach biało – czerwone flagi. Zobaczcie tradycyjne wciągnięcie flagi na placu Zamkowym w Warszawie, obchody tego ważnego dnia w telewizji.
Przypomnijcie sobie z lekcji historii wydarzenia, które doprowadziły do uchwalenia tej ważnej ustawy. Może porozmawiacie o tym z Waszymi rodzicami, dziadkami, rodzeństwem?

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
2020-04-23

23 kwietnia obchodzimy właśnie Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To na pewno dobra okazja, by zachęcać naszych uczniów do czytania książek, poznawania nowych autorów i dzielenia się książkami z innymi :)

Więcej o tym dniu można przeczytać na blogu

2020-04-18

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć naszych uczniów!