2021-02-25

22-24 lutego odbył się w naszej szkole próbny Egzamin Ósmoklasisty. Uczniowie w 100% frekwencji stawili się w szkole i zmagali się z arkuszami z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

2021-02-15

O tym, że miłość ma słodki smak przekonały się dzieci z klasy 3b, kiedy z kosza serdeczności wyciągnęły słodkiego lizaka. Była też poczta walentynkowa. Każdy w klasie otrzymał list od tajemniczego Walentego. Radości z sympatycznych liścików było wiele.

2021-02-11

31 stycznia minęła 65. rocznica śmierci A. A. Milne`go – autora uwielbianej przez dzieci na całym świecie książki o przygodach Kubusia Puchatka. Z tej okazji biblioteka zorganizowała w klasach I-III konkurs na temat tego sympatycznego misia i jego przyjaciół.

2021-02-02

2 lutego obchodzony jest Dzień Pozytywnego Myślenia.

Jako Szkoła Pozytywnego Myslenia, certyfikowana przez Instytut Edukacji Pozytywnej, życzymy naszym uczennicom, uczniom, rodzicom, dziadkom i wszystkim pracownikom oraz sympatykom szkoły:

Pozytywnych Dni

Uśmiechu

Radości

Zdrówka

i samych dobrych myśli!

2021-02-01

27 stycznia w klasie 3b odbył się balik karnawałowy. Były tańce, gry i świetna zabawa.

2021-01-20

Uczniowie klas młodszych bardzo ucieszyli się z powrotu do szkoły. Ogromną radość sprawiły im też zabawy na śniegu na terenie szkolnym. Taka integracja zespołowa to wspaniała okazja do aktywnego spędzenia czasu na powietrzu.

2021-01-20

Zapraszamy serdecznie do udziału w konkursie na MEM, który skierowany jest dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Interesujesz się programowaniem? Uwielbiasz informatykę? Masz ciętą ripostę? DZIAŁAJ! Udostępnij info o konkursie na swoim FB, pokaż znajomym swoją pracę! GŁOSUJCIE! Bądź aktywny, wygrywaj nagrody!
TEMAT 1: Z PROGRAMOWANIEM ZA PAN BRAT
TEMAT 2: NAUKA ZDALNA
Na Twoją pracę organizatorzy czekają od: 18.01. (poniedziałek) do 31.01. (niedziela) - masz 14 dni na stworzenie MEMA, wypełnienie zgód i formularzy oraz odesłanie ich do nas na: konkursyzdzrybnik@gmail.com Przeczytaj uważnie REGULAMIN KONKURSU i DZIAŁAJ! Konkurs organizowany jest dla uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniów klas ponadpodstawowych!

2021-01-04

POWIATOWY KONKURS DLA UCZNIÓW KLAS 4-8 „CREATE YOUR ENGLISH WORLD VI” organizowany jest dla powiatów wodzisławskiego i rybnickiego przez Szkołę Podstawową w Łaziskach i ZST w Wodzisławiu Śląskim.

2020-12-17

Uczniowie klasy 4, w ramach Szkoły Myślenia Pozytywnego, przygotowali zdjęcia przedstawiające ich sposób na spędzanie wolnego czasu z dala od komputera, telefonu i telewizora. Wszystkie pomysły omówione były na lekcji wychowawczej, podczas której rozmawiano o zaletach spędzania czasu w sposób aktywny, kreatywny i z bliskimi osobami.

2020-12-17

W tym tygodniu klasa 3a w czasie zajęć online omawiała lekturę "Dzieci z Bullerbyn". Uczniowie byli zachwyceni przygodami małych bohaterów. Bardzo podobały im się ich żarty, różne śmieszne, a zarazem pouczające historie. Uczniowie zwrócili szczególną uwagę na inne niż u nas tradycje Świąt Bożego Narodzenia w Szwecji. Podsumowaniem omawiania lektury była praca plastyczna w formie makiety pt. "Zima w Bullerbyn".

2020-12-09

Jak co roku wszystkie dzieci czekaja na wizytę Świętego Mikołaja. Uczniowie klasy I przygotowali z tej okazji portrety dla wyczekiwanego gościa.

2020-12-07

To nie jest łatwy rok dla nas wszystkich, ale nie przestajemy myśleć pozytywnie, bo przecież jesteśmy Szkołą Myślenia Pozytywnego. W grudniu zapraszamy wszystkich do zabawy, zorganizowanej we współpracy z Fundacją Instytut Edukacji Pozytywnej.

2020-12-02

4 grudnia to Dzień Górnika, czyli tradycyjna Barbórka. Jest to świetna okazja, aby złożyć wszystkim górnikom najlepsze życzenia - spokojnej i bezpiecznej pracy!  Uczniowie naszej szkoły przygotowali prace plastyczne związane z pracą górnika.

2020-11-24

Podczas tegorocznego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zostało ogłoszonych w naszej bibliotece kilka konkursów. Z różnych nieprzewidzianych przyczyn, dopiero teraz ogłaszamy ich podsumowanie.

2020-11-24

25 listopada obchodzone jest na całym świecie bardzo sympatyczne święto - Dzień Pluszowego Misia. Wszystko zaczęło się w 2002 roku, kiedy to pluszowa zabawka miś (Teddy Bear) obchodził swoje setne urodziny. Również nasza szkolna biblioteka, co roku bardzo hucznie obchodziła urodzinki pluszowego misia.
Niestety, tym razem jest nieco inaczej. Żeby jednak nie zapomnieć o tych wszystkich przesympatycznych misiowych przytulankach, niektórzy nasi uczniowie postanowili przesłać nam zdjęcie ze swoim ulubieńcem  Dziękujemy!!!