2020-05-01

W tym trudnym czasie uczniowie klasy 6b zmierzyli się z jeszcze bardziej aktualną poezją naszej noblistki - Wisławy Szymborskiej.

2020-05-05

Uczniowie klasy II b przekonują wszystkich - bez względu na wiek - że ruch to zdrowie! W myśl zasady "W zdrowym ciele - zdrowy duch" zachęcają do aktywności fizycznej, uprawiania sportu i realizowania swoich pasji.

2020-05-08

9 maja przypada rocznica podpisania historycznej Deklaracji Schumana. W swoim przemówieniu wygłoszonym w Paryżu w 1950 r. Robert Schuman (ówczesny francuski minister spraw zagranicznych) zaproponował nową formę współpracy politycznej w Europie, która uniemożliwiłaby wybuch nowej wojny. Jego pomysł polegał na utworzeniu ponadnarodowej instytucji europejskiej sprawującej zarząd nad całą produkcją węgla i stali. Traktat powołujący do życia tę instytucję podpisano już w rok później. Plan Schumana uważa się za zalążek tego, czym dzisiaj jest Unia Europejska.

By uczcić ten dzień, uczniowie i uczennice naszej szkoły przygotowali prace platyczne, życzenia, laurki i plakaty.

Sto lat, Europo :)

2020-05-08

Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest od 8 maja 1985 roku. Święto, zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, od wielu lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek w dniach 8-15 maja.

Z tej właśnie okazji składamy serdeczne życzenia naszym paniom z biblioteki szkolnej - wielu czytelników, samych ciekawych książek i wspaniałej pracy z uczniami i nauczycielami :)

2020-05-18

W ramach  tegorocznego Tygodnia Bibliotek można było przesłać rymowanki o bibliotece. Cieszymy się, że tyle osób zdecydowało się podzielić z nami swoją twórczością. Przedstawiamy wspaniały "tomik" poezji ZSP9 :)

2020-05-21

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy przesłali prace na konkurs plastyczny z okazji 100. urodzin Jana Pawła II. Wkrótce laureaci otrzymają informacje co do sposobu odbioru nagród, a wybrane prace zostały przesłane do konkursu ogólnopolskiego.
Prezentujemy nadesłane prace i gratulujemy pomysłów i wykonania.

Dziękujemy i pozdrawiamy!

s. Katarzyna, M. Orzeł - Grzybek, M. Moskwa

2020-05-22

Uczniowie klasy 2b pamiętają o czytaniu książek. Szczególnie przypadła im do gustu lektura „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”, dlatego przygotowali ilustracje do swojego ulubionego rozdziału książki.

2020-05-23

Podczas edukacji zdalnej nie zapominamy o zdrowiu psychicznym i jego roli w naszym życiu codziennym i w edukacji. Kolejne lekcje wychowawcze w klasie 8 skłoniły do przemyśleń na temat wartości dla nas ważnych. W klasach 7 takim bodźcem było omawianie lektury "Mały Książę". Rola pozytywnego myślenia jest ważna dla uczniów szczególnie teraz, dlatego zachęcamy do korzystania z materiałów przygotowanych przez Instytut Edukacji Pozytywnej w ramach programu "Myślę Pozytywnie", w którym już od 3 lat bierze udział nasza szkoła.

Dzień Mamy
2020-05-27

Wszystkim Mamom z okazji ich święta życzymy dużo zdrowia, radości i pociechy z dzieci.