Archiwum: wrzesień 2021

2021-09-01

1 września rozbrzmiał w naszej szkole pierwszy dzwonek. Wszyscy uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny.

Klasy pierwsze zostały przywitane przez  prezydenta naszego miasta - pana Piotra Kuczerę, nową panią dyrektor - Aleksandrę Koczy oraz wychowawców.

Wszystkim uczennicom i uczniom życzymy wspaniałego roku szkolnego.

2021-09-15

Międzynarodowy Dzień Kropki, to popularne święto kreatywności i zabawy, które obchodzimy 15 września. Skąd wziął się w ogóle pomysł na ten dzień? Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci, Peter H. Reynolds, w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”, czyli “Kropka”. Bohaterką książki jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka zyskała ogromną popularność, stając się inspiracją dla wielu nauczycieli, pedagogów, dzieci i twórców.

2021-09-28

28 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. W ramach obchodów tego dnia do Europejczyków z 47 państw, które w Radzie Europy reprezentowane są przez swoich przedstawicieli, kierowany jest apel o podejmowanie nauki większej liczby języków i to niezależnie od wieku uczących się oraz formy kształcenia – szkolnej czy pozaszkolnej. Rada Europy podejmuje starania mające na celu promowanie wielojęzyczności na terenie całej Europy.
Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską.

2021-09-29

Uczniowie klas 7 i 8 mieli okazję wybrać sie do Teatru Nowego w Zabrzu na spektakle teatralne.

23.09 klasy 7 zobaczyły "Zemstę" na podstawie dramatu Aleksandra Fredry, a 29.09 klasy 8 "Balladynę" Juliusza Słowackiego w adaptacji aktorów zabrzańskiego teatru.

2021-09-30

30 wrzesnia obchodzimy Dzień Chłopaka i nie mogło zabraknąć tego akcentu w naszej szkole. Tego dnia w świetlicy na wszystkich chłopaków czekał słodki upominek i pamiatkowe zdjęcia.

Wszystkim Chłopakom życzymy radości, słodkości i wspaniałego humoru!

2021-09-30

30 września 2021 r. klasa trzecia obchodziła Dzień Chłopaka w Obserwatorium ASTROLAB w Czernicy. Prowadzący przenieśli uczniów w tajemniczy świat gwiazd, planet, komet i meteorów. Uczniowie uczestniczyli w bardzo ciekawym seansie, odbywając podróż przez Układ Słoneczny, przechadzali się po Marsie, lądowali na Księżycu i podziwiali pierścienie Saturna. Kolejnym punktem programu były warsztaty mydlarskie. Wyjazd dostarczył wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń.