Archiwum: grudzień 2021

Szkoła Myślenia Pozytywnego 2021 Certyfikat
2021-12-03

Grudzień przywitaliśmy niezwykłą wiadomością i przesyłką. Prosto z Warszawy przybył do nas certyfikat zaświadczający, że otrzymalismy tytuł Szkoły Pozytywnego Myślenia za rok 2021. Dziękujemy bardzo!

Udział w programie dla nas się nie kończy, działamy nadal i realizujemy kolejne zadania! Razem z Instytutem Edukacji Pozytywnej dbamy  o dobrostan psychiczny uczniów i uczennic, działając wspólnie z rodzicami i wszystkimi pracownikami szkoły.

więcej o projekcie https://instytutep.pl/

2021-12-04

4 grudnia to tradycyjna Barbórka, czyli Dzień Górnika. Dzień wcześniej w naszej szkole odbył sie apel z okzji tego ważnego na Śląsku świeta. Uczniowie w klasach przygotowali piękne prace na temat zawodu górnika, życzenia dla Górników, a wszystko to przy akompaniamencie pieknych górniczych pieśni.

Wszystkim górnikom życzymy bezpiecznej pracy, wytrwałości, sił i oczywiście zdrowia!

2021-12-06

6 grudnia to tradycyjne Mikołajki i tego dnia odwiedził nas wyjatkowy gość - Mikołaj.

Nie zapomniał o żadnym dziecku, a dodatkowo chętnie pozował do zdjęć. Dziękujemy Radzie Dzielnicy, która wspomogła naszego gościa i zaopatrzyła jego sanie w czekoladowe upominki dla wszystkich dzieci.

2021-12-13

W drugiej połowie listopada nasza szkoła obchodziła "Tydzień z Prawami Dziecka". Uczniowie wykonywali plakaty tematyczne, oglądali filmy dokumentalne, wypełniali karty pracy i sprawdzali przyswojoną wiedzę przez aplikację Kahoot. Wychowankowie chętnie podkreślili wagę Dnia Praw Dziecka poprzez wykonanie i wykorzystanie podczas zajęć elementów dekoracyjnych i atrybutów w kolorze niebieskim.

2021-12-13

10 grudnia klasa 2 odwiedziła Krainę Pana Kleksa. Były zagadki, zabawy, spotkanie z Adasiem i nawet spotkanie ze Świętym Mikołajem. W bajkowym nastroju odwiedziliśmy również jarmark i w cudownych nastrojach prezentami wróciliśmy do Rybnika.

2021-12-14

Z okazji przypadającej w styczniu 130 rocznicy urodzin jednego z najsłynniejszych brytyjskich pisarzy- J.R.R.Tolkiena -uczennice klasy 8a wzięły udział w niecodziennym przedsięwzięciu.

2021-12-16

W tym roku wzięliśmy udział w świątecznej wymianie kartek z innymi szkołami z całego kraju. Uczniowie klas 4-8 przygotowali naprawdę sporo pięknych kartek z życzeniami. Wysłaliśmy je w różne zakątki Polski, a żeby było ciekawiej były one w języku angielskim, więc królowało Merry Christmas. Na naszej liście znalazły się takie miasta jak Łódź, Zabrze, Kłodzko, Lublin, Kielce, Sopot, Inowrocław, Szczebrzeszyn, Zamość i wiele innych. Wystawę otrzymanych przez nas kartek zwrotnych można zobaczyć w szkole na I piętrze do końca stycznia.

2021-12-17

W ostatnich dniach nauki w szkole, w bibliotece trwała akcja „Zrób sobie prezent na Święta i wypożycz książkę niespodziankę”. Na dzieci z młodszych klas czekały świątecznie zapakowane książki. Ponieważ wszyscy lubimy prezenty, więc chętnych do wypożyczenia tak przygotowanych książek było sporo.

2021-12-17

Na propozycję stworzenia kalendarza adwentowego ze zwrotami/ słówkami po niemiecku wielu uczniów zareagowało entuzjastycznie. Powstały prawdziwe cuda. Oto część z nich.

2021-12-20

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w naszą akcję. Dzięki państwa wielkim sercom mogliśmy pomóc kilku rodzinom. Życzymy wszystkim spokojnych i cudownych świąt z bliskimi przy wigilijnym stole!

2021-12-21

Ostatnie dni nauki stacjonarnej w szkole minęły nie tylko na nauce, ale również na wspólnym spędzaniu czasu, przygotowaniach do świąt, dekorowaniu pierniczków, tworzeniu ozdób i dzieleniu się prezentami. Klasy uczestniczyły w Światowym Dniu Herbaty, wigilijkach i warsztatach świątecznych.

2021-12-21

Uczniowie klasy 7b podczas omawiania lektury "Opowieść wigilijna" przygotowali niezwykłe prace. Ebenezer Scrooge, zanim się zmienił, miał wiele negatywnych cech, które zostały przedstawione poprzez łańcuch, którego ogniwa tworzą właśnie jego złe cechy i argumenty potwierdzające je. Na szczęście bohater zmienił się, być może poczuł ducha świat właśnie na lekcji w klasie 7b.

2021-12-21

Stało się tradycja naszej szkoły, że w połowie grudnia w szkolnych murach odbywa się kiermasz ozdób i dekoracji świątecznych . Wydarzenie to jest doskonałą okazją do zaprezentowania i promowania efektów dziecięcej twórczości. Fundusze zebrane podczas kiermaszu zostały przeznaczone na cele charytatywne.