Archiwum: październik 2022

2022-10-01

30 września wszyscy chłopcy, którzy byli w świetlicy szkolnej świętowali „swój dzień”. Dla uczniów przygotowane były różne zabawy, które tylko potwierdziły, że w naszej szkole są sami odważni i sprytni chłopcy. Wszyscy uczniowie, którzy zgłosili się do zabawy otrzymali słodki poczęstunek z magicznego tortu oraz zostało im wykonane pamiątowe zdjęcie. Dzień Chłopaka świetowany był w każdej klasie, bo każdy powód jest dobry do serdeczności, wzajemnej zabawy i zyczeń.  To był naprawdę udany dzień!

2022-10-04

Co roku 29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Jest to również Międzynarodowy Dzień Serca. Z tej okazji, w tym roku nasza szkoła wzięła udział w akcji zatytułowanej „Czytamy z Sercem”. W młodszych klasach odbyło się głośne czytanie i pogadanki, podczas których mówiliśmy o tym, jak należy dbać o swoje serce i zdrowie. Celem akcji było również pokazanie uczniom, jak ważne jest mieć nie tylko zdrowe, ale i dobre serce!!!

2022-10-05
,,Jak przygoda, to tylko w Warszawie''
W dniach  28 do 30 września uczniowie klas ósmych uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Warszawy. Wszyscy byli pod wrażeniem piękna naszej stolicy oraz liczby atrakcji, jakie tu można spotkać. Na pewno nikt nie zapomni pobytu w tym mieście i zechce jeszcze  tam powrócić.  Zwiedziliśmy Cmentarz na Powązkach, Starówkę z Syrenką, Zamek Królewski, Grób Nieznanego Żołnierza, Stadion Narodowy, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik, Pałac Kultury i Nauki, Sejm i Senat Rzeczypospolitej Polskiej oraz Warszawskie Łazienki.
2022-10-07

W ramach udziału w programie Szkole Myślenia Pozytywnego odbył się szereg zajęć, lekcji i warsztatów dotyczących edukacji międzykulturowej. Wszystko po to, by lepiej się poznać, zrozumieć oraz wspólnie uczyć się siebie. Nasze nauczycielki korzystały w tym miesiącu z materiałów edukacyjnych wspierających rozwój i ułatwiających zrozumienie międzykulturowe "Razem raźniej", które zostały przygotowane przez fundację Instytut Edukacji Pozytywnej i fundację Education Above All.

2022-10-14

7 października po raz kolejny uczciliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akcja miała zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób.
W tym dniu uczniowie podczas lekcji rozwiązywali zadania, zagadki i łamigłówki dotyczące mnożenia. W czasie przerw mogli natomiast sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia odpowiadając na pięć pytań, każdy kto poprawnie odpowiedział otrzymywał odznakę eksperta tabliczki mnożenia oraz słodki upominek.
Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w akcji i zapraszamy za rok.

2022-10-17

W związku z przypadającym 10 października Dniem Gier Planszowych klasa 2a w ramach zajęć GDD postanowiła uczcić to święto i zagrać w planszówki trenując tym samym umiejętność szybkiego liczenia oraz zdrowej rywalizacji. Podczas tych zajęć uczniowie również korzystają z programu "Laboratoria Przyszłości" konstruując z kolorowych klocków różne budowle i pojazdy. Patrząc na zaangażowanie dzieci podczas tych zajęć można śmiało stwierdzić, że nauka przez zabawę ma swoją moc!

2022-10-19

12 października klasa 2a i 2b udały się na wycieczkę do Teatru lalek Banialuka w Bielsku – Białej. Uczniowie zobaczyli przedstawienie pt: „Włosy mamy” oraz wzięli udział w edukacji teatralnej pt: „Magiczne miejsca teatru”. Pod przewodnictwem aktorów mali widzowie zobaczyli teatr od kulis. Stanęli na scenie teatralnej i poznali teatralne zaplecze: pracownie krawieckie, plastyczne i stolarskie. Najciekawsze były oczywiście lalki oraz ich sposób animacji.

2022-10-19

W październiku w naszej szkole chętne osoby mogły wziąć udział w konkursie plastyczno-językowym. Konkurs polegał na przedstawieniu słowa w języku angielskim w taki sposób, aby jego graficzna forma prezentowała jego dokładne znaczenie np. napis coffee (kawa) wykonany z ziaren kawy czy napis rainbow (tęcza) w kształcie i kolorach tęczy.Dziękujemy za ciekawe prace wszystkim 24 uczestnikom.

2022-10-21

14 października odbyła się w naszej szkole bardzo ważna uroczystość. To pasowanie na uczniów naszych pierwszoklasistów. Były wspaniałe występy, uroczyste ślubowanie, pasowanie przez panią dyrektor Aleksandrę Koczy oraz pamiątkowe zdjęcia. Tego dnia obchodzilismy również Dzień Edukacji Narodowej, była więc okazja do złożenia życzeń i podziękowań.

2022-10-27

25 października grupa starszaków z naszego przedszkola odwiedziła szkolną bibliotekę. W ramach akcji „Starsi czytają młodszym” uczniowie z klasy V b przeczytali dzieciom tekst
z książki o Panu Kuleczce. Były również zagadki, wspólne zabawy, a na zakończenie - z okazji Dnia Kundelka - dzieci otrzymały „pieskowe” zakładki do książek i kolorowanki.

2022-10-28

W październiku, w ramach udziału w Szkole Myślenia Pozytywnego, pracowaliśmy z materiałami do wykorzystania podczas  pracy warsztatowej z uczniami i uczennicami w zakresie komunikacji międzykulturowej w okolicznościach edukacyjnych. Wspólna realizacja projektów była okazją na ułatwienie dzieciom osiągania sukcesu, a jednocześnie była możliwością budowania motywacji do nauki dla wszystkich.