Archiwum: grudzień 2022

2022-12-01

W listopadzie w szkole miała miejsce zbiórka charytatywna i proekologiczna. Cały tydzień zbieraliśmy używane kolorowe kredki w dobrym stanie. Cel był szczytny-z kredek powstaną nowe przedmioty m.in. biżuteria, pudełka czy breloki, które zostaną wystawione na licytacje charytatywne. Część kredek będzie przekazanychdo takich miejsc jak szkoły przyszpitalne czy świetlice środowiskowe.

2022-12-01

28 listopada świętowaliśmy w bibliotece szkolnej Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji została zorganizowana wystawa pluszaków-misiaków, które dzieci przynosiły do szkoły już kilka dni wcześniej.  W Dniu Misia
w bibliotece dzieci odpowiadały na rozmaite zagadki, a za dobre odpowiedzi nagrodą było `małe słodkie
co nieco.` Były również dostępne kolorowanki, puzzle i zadania konkursowe dla najmłodszych klas.
Po zakończonym święcie spośród uczniów, którzy przynieśli do szkoły swojego pluszaka -  dwie osoby zostały wylosowane do nagrody. Szczęśliwcami okazali się: Michał Noszka z klasy Ib oraz Ignacy Gruszczyński-Czapla
z klasy IIa.

2022-12-05

2 grudnia odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Górnika. Tego dnia przygotowane były występy artystyczne dla wyjątkowych gości zaproszonych w progi naszej placówki. Wszystkim górnikom życzymy samych sukcesów i bezpiecznej pracy!

2022-12-07

6 grudnia jak co roku odwiedził nas Mikołaj. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

2022-12-08

Przed Mikołajem klasa trzecia pojechała na wycieczkę do Krakowa. Pierwszym odwiedzonym miejscem była fabryka bombek. Uczniowie wykazali się wielką wyobraźnią i powstały piękne prace. Drugim punktem wycieczki była fabryka cukierków. Każdy zrobił samodzielnie lizaka i dowiedział się wiele na temat ręcznego wyrabiania słodyczy. Nie zabrakło oczywiście spaceru po Krakowie i odwiedzeniu jarmarku świątecznego.

2022-12-09

5 grudnia klasy drugie dostały w prezencie od Świętego Mikołaja bilety do kina na film pt. "Wielki, zielony krokodyl domowy". Film opowiadał o pięknej przyjaźni między chłopcem a zabawnym krokodylem. Pełna wesołych a czasami wzruszających momentów historia zachwyciła naszych uczniów.

2022-12-12

10 grudnia w naszej szkole gościlismy wspaniałych gości - seniorów z naszej dzielnicy - Zamysłowa.

Była to okazja do wpólnie spędzonego czas, rozmów, śpiewania i obejrzenia występów artystycznych przygotowanych przez naszych uczniów.

Uroczystość zosrganizowana była w ramach Budżetu Obywatelskiego.

2022-12-19

16 grudnia obchodziliśmy szkolny Dzień Świątecznego Sweterka.Głównym celem tego dnia było wprowadzenie świątecznej atmosfery i spędzenie miło czasu w czasie przerw.Uczniowie i nauczyciele ubralo tego dnia kolorowe,zabawne, świąteczne swetry.Robiliśmy również świąteczne zdjęcia i słuchaliśmy świątecznych radiowych hitów. Część uczniów postarała się też o smakołyki i chętnie dzielili się z innymi.

2022-12-19

12 grudnia klasa 2a i 2b pojechały na wycieczkę do Centrum Regionalnego w Osinach na warsztaty świąteczne. Najpierw uczniowie wzięli udział w przedstawieniu opwiadającym o tym jak wyglądała wigilia dawniej na Śląsku. Dwoje z nich wystąpiło w rolach dzieci gospodarzy. Potem podczas warsztatów plastycznych wykonali pięknego aniołka na choinkę. Podczas wspólnego śpiewania kolęd złożyli hołd i prezenty małemu Jezusowi leżącemu w żłobku. Za oknem padał śnieg i zimowy krajobraz przypominał o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia. W radosnych i świątecznych nastrojach uczniowie wrócili do szkoły.

2022-12-21

Jak co roku cała szkoła zaangażowała się w pomaganie. Dzięki wielkim sercom udało nam się pomóc kilku rodzinom. Wszystkim bardzo dziękujemy za wsparcie akcji i pomoc w zorganizowaniu świątecznych niespodzianek.

2022-12-21

W grudniu wrócilismy z naszą ulubioną akcją “Dzieci ratują Gwiazdkę”. Zaprosilismy uczniów do świątecznej zabawy, połączonej z integracją i rodzinnym nastrojem. Wykorzystalismy pomysły i materiały otrzymane z Instytutu Edukacji Pozytywnej. Dzieki zadaniu udało się urozmaicić niestandardowe lekcje,  spotkania w świetlicy lub rodzinne spotkania.

Była to fantastyczna świąteczna akcja, która pomogła zbudować klimat nadchodzących świąt.

2022-12-22

Klasy młodsze, korzystając z zimowej pogody wybrały się w ramach lekcji wychowania fizycznego na zabawy na śniegu. Oczywiście oprócz berka, zabawy w murarza i  śnieżnych aniołów najlepsze były zjazdy z górki na sankach. Radość i czerwone policzki malowały się na buziach dzieci. Było ekstra !

2022-12-22

W ostatnim tygodniu przed świąteczną przerwą w bibliotece trwała akcja „Idzie zima – przytul książkę.”
W tych dniach uczniowie mogli wypożyczyć świątecznie zapakowane książki-niespodzianki. W każdej paczuszce była również mała niespodzianka dla każdego wypożyczającego. Uczniowie zarówno z młodszych, jak i starszych klas bardzo chętnie wzięli udział w akcji.

2022-12-23

Ostatni tydzień nauki w szkole w tym roku to czas spotkań, przygotowań do świat i kolędowania. W tych dniach odbywały się świąteczne spotkania z rodzicmi, wigilijki klasowe oraz Jasełka szkolne. Tak dobrze było móc się spotkać i spędzić te chwile razem, w niesamowitej światecznej i rodzinnej atmosferze, życząc wszystkim wesołych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia.

2022-12-23

22 grudnia klasy 5a i 6a wyjechały do Teatru Nowego w Zabrzu na najbardziej popularny w tym czasie spektakl "Scrooge. Opowieść wigilijna" na postawie utworu Karola Dickensa. Przedstawienie dostarczyło uczniom wielu emocji i znakomicie wprowadziło wszystkich w świateczny nastrój.